Премиерот на Косово се одмора  во луксузниот хотел „Лагониси Гранд Ресорт“ во Грција.  Курти наводно дошол  на некаков симпозиум но тој е виден во овој комплекс на атинската ривиера каде едно ноќевање чини околу 500 евра.

Локацијата на Курти, случајно или намерно, ја откри поранешниот грчки премиер Јоргос Папандреу на Фејсбук, објавувајќи фотографија во луксузно одморалиште „Lagonisi Grand Resort“ на атинската ривиера кој е наречен „вратата на рајот“

Погледнете

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.