Ознака: запалено возило
Црна хроника 22.01.24 | 15:32

Гостиварец со бензин потурил вработен во технички преглед, се обидел да го запали возилото

Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар, на 22.01., околу 10 часот и 30 минути го лишиле од слобода И.Р.(44) од гостиварското село Градец. Според...

Црна хроника 08.12.23 | 16:34

Гореше „бмв“ на автопатот Велес-Скопје кај Пуста Кула

Во СВР Велес вчера во 13:30 часот било пријавено дека на автопат А1 во правец Велес – Скопје, кај место викано „Пуста кула“ настанал пожар во патничко возило во движење...

Македонија 07.12.23 | 09:44

Снимка открива дека „цитроенот“ гори веќе во 9:37 часот

Споделувајќи снимки од Визбегово утрото кога 14-годишната Вања Ѓорчевска е киднапирања, новинарот Фуркан Салиу на „ПорталиX“ објави видео на кое се гледа украдениот...

Црна хроника 05.12.23 | 16:25

„Тојота“ украдена од скопјанец уште пред месец дена пронајдена запалена кај тетовски села

Вчера во 9 часот на локалниот пат што ги поврзува тетовските села Мерово и Седларево, полициски службеници на СВР Тетово пронашле целосно опожарено патничко моторно...

Црна хроника 13.11.23 | 12:10

Се запали возило во Велес

Територијалната противпожарна единица Велес синоќа во 19:15 часот добила повик за запалено патничко моторно возило на улица „11 Октомври“ во Велес. Со брза интервенција...

Црна хроника 30.08.23 | 16:51

Рано утрово гореше мотор во Ѓорче, оштетена и фасада

Денеска во 05.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул. „Мице Козар“ во Скопје бил опожарен мотоцикл, сопственост на В.К. од Скопје. Од пожарот биле оштетени фасадата...

Црна хроника 25.08.23 | 18:47

Двете лица кои попладнево пукале Раде Трајковски Штекли ја запалиле колата што ја користеле

Колата која ја користеле двете лица кои попладнево пукале Раде Трајковски Штекли во гаражите на „Ист гејт“, е пронајдена запалена кај езерото Треска во близина на...

Црна хроника 11.08.23 | 17:37

Запален автомобил во Штип

Продолжува праксата на палење на автомобили во Штип. Рано наутро околу 4 часот, на булевар ЈНА во штипската населба 8-ми ноември, запалено е возило „фолксваген тигуан“...

Македонија 24.07.23 | 19:14

Ковачки: Органите треба да истражат што се правело со ова возило и што се друго крие Груби

СДС, вклучително и министерот за внатрешни работи се кираџии во владата, тие не одлучуваат за ништо, тоа што ДУИ ќе го намисли, тоа и го прави, односно челниците на ДУИ,...

Црна хроника 22.07.23 | 12:35

МВР со детали за запаленото „ауди“ во Чаир

Министерството за внатрешни работи соопшти дека утрово околу 3:30 часот, запалено е патничко возило на улица „Струмичка“ во Општина Чаир. – Денеска (22.07.2023) во СВР Скопје...

Црна хроника 22.07.23 | 11:28

Ноќва горел автомобилот на Груби во Чаир

Околу 3 часот утринава непознати лица го запалиле автомобилот на првиот вицепремиер Артан Груби, дознава порталот на албански јазик „Коха“. Инцидентот се случил на...

Црна хроника 14.07.23 | 13:45

Со две пожарни се гаснеше цистерната што се запали на патот Струмица-Радовиш

Шест пожарникари со две противпожарни возила ја гаснеа цистерната што утрово се запали на регионалниот пат Струмица-Радовиш. РЦУК – Струмица соопшти дека во 9:18 часот...

Македонија 18.04.23 | 22:00

Директорот на затворот „Идризово“ не знае зошто неговиот заменик Феми Јонузи го користел за приватни потреби возилото кое изгоре пред џамија во Студеничани

Директорот на затворот „Идризово“ Зоран Јовановски не знае зошто неговиот заменик Феми Јонузи го користел за приватни потреби и се развозувал со службеното возило...

Скопје 16.01.23 | 08:24

Министерката Петровска сведок на експлозијата во центарот на Скопје

Министерката за одбрана Славјанка Петровска била во близина кога експлодира визоло на булеварот „Кочо Рацин“. Експлозијата не е поврзана со неа, а според нејзините...

Црна хроника 15.01.23 | 21:20

Астрата се запалила во движење, но 21-годишниот возач не е повреден

Во пожар целосно изгоре автомобил „опел астра“ со скопски регистарски ознаки. Повредени лица и штета на други возила нема. Од МВР за МИА информираат дека вечерва во...

Црна хроника 24.10.22 | 17:42

Изгоре комбајн во Струмичко

Во атарот на село Владевци, Струмичко, денеска околу 13:30 часот изгоре комбајн. Според информациите од ТППЕ Струмица, комбајнот се самозапалил кога преминувал преку канал...

Македонија 29.09.22 | 22:13

Генералот Ѓурчиновски објаснува како се запалило неговото возило во Косово

Пред неколку дена началникот на Генералштабот на АРМ, Васко Ѓурчиновски доживеа несреќа откако неговото возило во движење се запали во Косово. Тој вечерва во дебатниот...

Црна хроника 04.09.22 | 18:40

Ново опожарено возило во Скопје

На 03.09.2022 во 07.30 часот во Полициска станица Гази Баба М.Б.(26) од с.Лопате, кумановско пријавил дека околу 07.05 часот на ул. 881 на подрачје на Гази Баба, Скопје додека управувал...

Црна хроника 16.06.22 | 13:02

Одмазда за акцијата? Запалено возилото на командирот во Идризово

Ноќва во 01:50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во кругот на Казнено поправната установа Затвор „Идризово“ на паркингот позади управната зграда, било опожарено...