Во атарот на село Владевци, Струмичко, денеска околу 13:30 часот изгоре комбајн.

Според информациите од ТППЕ Струмица, комбајнот се самозапалил кога преминувал преку канал на патот, а во гаснењето учествувале четворица пожарникари со едно противпожарно возило.

Пожарот бил изгаснат за кратко време по пристигнувањето на пожарникарите и не е дозволено огнот да се прошири наоколу.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.