Тепачка меѓу двајца возрасни мажи во скопски Аеродром.

На 23.10. во Полициска станица Аеродрoм, Р.В.(72) од Скопје пријавил дека околу 09:30 часот во премин на зграда на подрачјето на Аеродром, по претходно недоразбирање, бил физички нападнат од неговиот сосед М.И.(71) од Скопје, соопшти полицијата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.