Министерката за одбрана Славјанка Петровска била во близина кога експлодира визоло на булеварот „Кочо Рацин“. Експлозијата не е поврзана со неа, а според нејзините зборови се работи за чиста случајност.

Јас одев пешки од спротивната страна на булеварот и во тој момент експлодира возилото. Нема никаква врска со мене и колку што знам нема повредени, возачот на возилото е добро, вели Петровска за “А1он”.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.