Денеска во 05.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул. „Мице Козар“ во Скопје бил опожарен мотоцикл, сопственост на В.К. од Скопје.

Од пожарот биле оштетени фасадата и надворешни ролетни од неколку стана во зградата пред која бил паркиран мотоциклот.

Пожарот е изгаснат, а повредени лица нема.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.