Ознака: мотор
Црна хроника 14.07.21 | 11:51

17-годишник тешко повреден откако со мотор удрил во приколка од трактор

На 13.07.2021 во 21.35 часот било пријавено дека на локалниот пат с.Кореница-с.Годивје, кај место викано „Рештарица“, прилепско, мотоцикл „мондиал“, без регистарски ознаки,...

Македонија 13.06.21 | 14:33

Заев: Не живееме претерано богато, немам ниту автомобил

Премиерот Зоран Заев во интервјуто за српски „Курир“ вели дека живее со семејстовото во Струмица и оти живеат среќено но не претерано богато.. Тој вели дека парите...

Црна хроника 01.05.21 | 13:24

Мотоциклист се забил во паркирани автомобили, со тешки повреди завршил во Градската болница

На 30.04.2021 во 21.10 часот било пријавено дека во Скопје, на ул.„Никола Киров Мајски“, мотоцикл „јамаха“, со скопски регистарски ознаки, управуван од Б.К.(40) од Скопје, удрил...

Црна хроника 24.04.21 | 22:28

Загина 14-годишно момче на мотор: Трагична сообраќајка во Илинден

14-годишно момче (А.Р.) од скопската населба Миладиновци загина денеска во тешка сообраќајка во Марино, Општина Илинден, пренесе ТВ „Сител“. Несреќата се случила во 13...

Скопје 06.02.21 | 18:38

Полицијата денеска во Скопје казни 7 мотоциклисти – одземени се два мотори

Полициски службеници од СВР Скопје денеска (06.02.2021) спроведоа акциска контрола за санкционирање на прекршоци што ги прават мотоциклистите. Санкционирани се седум мотоциклисти,...

Црна хроника 25.01.21 | 17:35

Автомобил удри мотор кај Триумфалната капија

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва во центарот на Скопје. Инцидентот се случи кога автомобил удри во моторцикл. Сообраќајката се случи спортив Собранието во...

Македонија 05.10.20 | 09:50

Костадинов се подновил со мотор од 20 илјади евра, возилото го нема на анкетниот лист

Значи сите се подновени да не ги мислите! 33 со вила на Егејско, КК со нов мотор од пред десетина дена, пишува портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, кој сподели фотографии...

Македонија 20.09.20 | 22:47

Полицијата секојдневно се фали дека контролира моторчиња, а Заев се вози на БМВ без кацига

Деновиве полицијата постојано известува и се фали дека спроведува засилена контрола против мотоцилистите, но како што забележа еден твитерџија законите не важат подеднакво...

Црна хроника 20.09.20 | 13:26

Прилепчанец загина откако излетал со мотор од коловозот

На 19.09.2020 околу 19.40 часот на регионален пат с.Витолиште – Прилеп, мотоцикл „ктм“, со прилепски регистарски ознаки, управуван од Д.Н.(47) од Прилеп, излетал од коловозот. Од...

Црна хроника 03.08.20 | 11:01

Млада девојка тешко повредена, паднала од мотор во Ресен

На крстосница од ул.„9-та“ и ул.„10-та“ во Ресен, вчера околу 19:25 часот В.М. (23) од Ресен управувајќи моторцикл „јуинг“ со скопски регистарски ознаки изгубила контрола...

Црна хроника 31.07.20 | 16:34

Момче од село Зрновци загина откако со мотор излетало од патот

Загина 17-годишен мотоциклист од село Зрновци во несреќа утрово на регионалниот пат Кочани-Зрновци. Портпаролот на СВР-Штип Гордана Панајотова информира дека несреќата...

Црна хроника 29.07.20 | 11:18

Паднал од мотор и се здобил со тешки телесни повреди

Во сообраќајка што се случила синоќа во 18.00 часот на улицата „Шишка“ во Кавадарци, С.З.(51) од село Сопот, управувајќи мотоцикл „кинки“ со кавадаречки регистарски броеви,...

Црна хроника 28.07.20 | 11:35

Скопјанец тешко повреден откако со моторот се судрил во „цитроен“

Едно лице е тешко повредено во сообраќајката што се случила вчера во 15.15 часот на ул.„Борис Трајковски“ во Скопје. Како што соопшти МВР, сообраќајнара незгода се случила...

Црна хроника 22.07.20 | 12:19

Се судрија трактор и мотор, тешко повредено едно лице

Едно лице е повредено во несреќата што се случила вчера во 13.25 часот на регионален пат Макази – Маркова Нога, на крстосница за с.Долна Бела Црква, ресенско. Како што соопшти...

Црна хроника 23.05.20 | 15:22

Загина мотоциклист при директен судир

Пред околу три часа во сообраќајна несреќа на улицата „Јосиф Јосифовски” во Гевгелија животот го загуби 73 годишниот З.П. од Гевгелија. Во моментот на несреќата загинатиот...

Црна хроника 06.05.20 | 10:44

Двајца повредени при судир на мотор и трактор

Две лица се повредени вчера околу 16:30 часот во несреќа кај с.Средно Егри во Битола. Како што соопшти МВР, се случила сообраќајна незгода помеѓу трактор „солис“, со битолски...

Црна хроника 18.11.19 | 20:06

Дете од 15 години паднало од мотор и тешко се повредило

Петнаесетгодишен малолетник од село Бараково е тешко повреден откако паднал од мотор. Несреќата, информираат од МВР, се случила вчера попладне, а случајот бил пријавен...

Црна хроника 13.11.19 | 10:43

Штип: Со моторот удрил во паркирано возило, со тешки повреди пренесен на Клиника

Вчера на улицата „Ванчо Прќе“ во Штип, мотоцикл управуван од 47-годишен штипјанец, удри во паркирано патничко моторно возило со штипски регистарски ознаки, по што падна...

Останати спортови 04.10.19 | 11:39

Марк Маркез со страшен пад од мотор

Страшен пад на првиот слободен тренинг во Тајланд имаше Маркез кога летна преку својот мотор и силно удри на асфалтот. Во свиокот број седум, на промена на правецот од...

Црна хроника 18.09.19 | 14:38

Со мотор паднал во Вардар кај мостот Близнаци, тешкo повреден завршил на Клиника

Синоќа околу 20 часот, на кејот на реката Вардар, во близина на мостот „Близнаци“, М.М.(28) од Скопје, управувајќи мотоцикл „БМВ“, изгубил контрола и паднал во реката. М.М....