Ознака: томас тухел
Фудбал 29.04.22 | 08:56

Тухел обелодени што му недостигало на Челзи за да биде конкурентен за титулата

По ремито со Манчестер јунајтед од 1:1, во натпреварот од 37. коло на англиската Премиерлига, Тренерот на Челзи, Томас Тухел, зборуваше за тоа што му недостигало на тимот...

Фудбал 07.04.22 | 08:46

Tухел призна дека Реал бил подобар

Тренерот на Челзи, Томас Тухел, по поразот од Реал Мадрид (1:3) синоќа во првиот натпревар од четвртфиналето на Лигата на шампионите, истакна дека сега е повеќе фокусиран...

Фудбал 22.02.22 | 09:27

Тухел бара да се шегуваат со Лукаку

Тренерот на Челзи, Томас Тухел, застана во одбрана на напаѓачот Ромелу Лукаку по лошиот настап на натпреварот од 26. коло на Премиер лигата против Кристал Палас (1:0). –...

Фудбал 27.01.22 | 08:10

Незадоволство во Челзи поради однесувањето на Тухел

Тренерот на Челзи, Томас Тухел, има недоразбирања со неколку играчи, објави „Марка“. Фудбалерите се незадоволни од острите забелешки на тренерот за играчите за време...

Фудбал 06.01.22 | 18:08

Манчини, Тухел и Гвардиола кандидати за Тренер на годината на ФИФА

Финалисти за признанието најдобар тренер на ФИФА за 2021 година се Пеп Гвардиола (Манчестер сити), Роберто Манчини (Италија) и Томас Тухел (Челзи). Манчини го освои Евро...

Фудбал 02.01.22 | 16:56

Тухел се пожали: Реалноста е дека Манчестер сити е победничка машинерија

Тренерот на Челзи, Томас Тухел, порача дека водечкиот тим во Премиер лигата, Манчестер сити е фаворит број еден за англиската титула оваа сезона. Челзи вечерва го игра...

Фудбал 30.12.21 | 11:41

Tухел како да се откажа од борбата за титулата во Премиер лигата

Тренерот на Челзи, Томас Тухел, одговори на прашањето дали лондонскиот тим ќе може да конкурира за титулата во Премиер лигата. – По коронавирусот и повредите, би било...

Фудбал 27.12.21 | 10:49

Тухел бара да има пет измени, играчите се преуморни

Тренерот на Челзи, Томас Тухел, по вчерашниот натпреварот со Астон Вила (3:1) во 19. коло од Премиер лигата, уште еднаш проговори за бројот на замени во натпреварите од Премиер...

Фудбал 24.11.21 | 08:39

Tухел им даде слободен ден на играчите по 4-0 против Јувентус

Тренерот на Челзи, Томас Тухел, побара од своите фудбалери да останат „приземјени“ по убедливата победа над Јувентус со 4:0 остварена синоќа на домашен терен во 5. коло...

Фудбал 12.08.21 | 08:09

Tухел прв тренер што ја освол и ЛШ и Суперкупот

Челзи синоќа го освои Суперкупот на Европа совладувајќи го Виљареал (1:1, 6:5 на пенали). Томас Тухел стана првиот тренер на лондонци кој ја освоил Лигата на шампионите...

Фудбал 30.05.21 | 12:59

Како се славеше: Tухел искапан и без патики

Жестоко беше во соблекувалната на Челзи по победата во финалето на ЛШ. Се точеше шампањско, се урлаше. Најдебелиот крај го извече Томас Тухел кој беше натопен до гола...

Фудбал 30.05.21 | 00:07

Тухел: Им бевме како камче во нивните копачки!

Томас Тухел е творец на ново чудо во фудбалскиот свет. Ако минатата сезона со моќниот ПСЖ се „сопна“ во финалето, вечерва е горд на своите избраници и со Челзи ја освои...

Фудбал 28.04.21 | 08:48

Тренерот на Челзи жали за нерешениот резултат во Мадрид

Тренерот на Челзи, Томас Тухел го прокоментира ремито на гостувањето кај Реал Мадрид во првиот натпревар од полуфиналето во Лигата на шампиони (1:1). – Го започнавме натпреварот...

Фудбал 13.04.21 | 16:05

За Дембеле Тухел е омилен тренер

Напаѓачот на Барселона, Усман Дембеле, кажа кој е неговиот омилен тренер. – Томас Тухел е мојот омилен тренер. Под негово водство играв повеќе на десната страна, сè додека...

Фудбал 05.01.21 | 11:18

Дали Тухел ќе го замени „Паркот на принцовите“ со „Стемфрод бриџ“?

Управата на Челзи е во потрага по нов тренер, пренесува „The Independent“. Според британскиот медиум, Брендан Роџерс (Лестер Сити), Ралф Хасенхитл (Саутемптон), Масимилијано...

Фудбал 29.12.20 | 13:40

Откако не успеа да им ја донесе Лигата на шампионите: ПСЖ се разделува со Тухел

Францускиот шампион Пари Сен-Жермен, на својата официјалната веб-страница објави за прекинот на соработката со тренерот Томас Тухел. Четириесет и седумгодишниот Германец...

Фудбал 26.12.20 | 15:56

ПСЖ сака да се ослободи од Тухел, но тоа може скапо да го чини

Најмалку пет милиони евра ќе треба да му плати ПСЖ на Томас Тухел, како обесштетување за предвремениот раскин на соработката со германскиот тренер, објави денеска...

Фудбал 07.08.20 | 21:43

Наместо играчите,тренерот на ПСЖ си ја скрши ногата

Тренерот на Пари Сен-Жермен, Томас Тухел, се повреди на еден од тренинзите на тимот. Германецот денес се здобил со скршеница на левиот глужд, поточно на метатарзална...

Фудбал 15.06.20 | 11:39

По Мбапе и Нејмар, и тренерот Тухел останува во ПСЖ

Томас Тухел ќе остане главен тренер на ПСЖ во следната сезона. Ова го соопшти спортскиот директор на клубот Леонардо. – Договорот со Томас Тухел е дизајниран уште една...

Фудбал 04.01.20 | 23:26

Баерн е заинтересиран: Дали ПСЖ ќе остане без Тухел?

Тренерот на Пари Сен-Жермен, Томас Тухел, може да се врати во Германија во текот на летото. Баерн ги започна преговорите со 46-годишен сфудбалски стручњак, разговарајќи...