Тренерот на Баерн, Томас Тухел, би можел да го предводи Манчестер Јунајтед доколку го напушти бундеслигашот од Минхен.

Според „The ​​Telegraph“, германскиот фудбалски стручњак се разгледува како една од опциите за замена на Ерик тен Хаг. Тој е во потесниот избор на раководството на премиерлигашот.

Се очекува на крајот на сезоната новите косопственици на Манчестер Јунајтед да донесат одлука околу иднината на актуелниот тренер на тимот.

Самиот Тухел е подготвен да се врати во Англија (работеше со Челзи), доколку добие отказ од Баерн.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.