Томас Тухел нема да биде дел од Манчестер јунајтед.

Според инсајдерот Фабрицио Романо, Германецот нема да работи во англискиот тим. Тој одлучи да не ги продолжи преговорите.

Педесетгодишниот фудбалски стручњак сака да паузира и нема намера ова лето да се пресели во ниту еден клуб.

Во сезоната 2023/24, Баерн под водство на Тухел не освои ниту еден трофејRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.