Менаџерот на Челзи, Томас Тухел беше фотографиран на краток одмор на јахта со својата нова љубов 35-годишната Бразилка Натали Макс. Заљубениот пар уживаше во зајдисонцето од јахта во близина на Сардинија пред да се упатат кон хотелот, каде една соба чини 20.000 фунти од ноќ.

Тухел пред неколку дена и официјално го финализираше разводот со новинарката Сиси. Тие беа заедно 13 години и имаат две ќерки. Натали Макс е мајка на две деца. Таа води сопствен бизнис.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.