Ознака: Леброн Џејмс
Фудбал 31.08.22 | 23:34

Дрејк и Леброн меѓу новите сопственици на Милан

Американската инвеститорска компанија РедБирд Капитал (RedBird Capital) се здружи со сопствениците на најтрофејниот бејзбол клуб во МБЛ лигата, Њујорк Јенкис за да го купи...

Кошарка 18.08.22 | 09:35

Леброн остана во Лејкерс за 97 милиони долари

Големата НБА-ѕвезда Леброн Џејмс се обврза на соработка со Лос Анџелес лејкерс до 2025 година. За обновување на договорот кошаркарот ќе добие 97 милиони долари. Според...

Кошарка 16.07.22 | 11:03

Леброн Џејмс: Ги мразам навивачите на Бостон зато што се еб*ни расисти

Леброн Џејмс изјави дека навивачите на Бостон се расисти, одговарајќи на прашањето во која НБА арена е најтешко да се игра поради притисокот од трибините. Во новата...

Кошарка 10.06.22 | 19:39

Леброн Џејмс сака да стане сопственик на НБА екипа во Лас Вегас

Кошаркарската ѕвезда на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс, кого магазинот „Форбс“ го прогласи за прв активен играч во НБА лигата вреден една милијарда долари, има нов...

Кошарка 03.06.22 | 13:39

Леброн Џејмс стана милијардер, се израмни со славниот Џордан

Ѕвездата на НБА лигашот Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс стана милијардер и прв активен кошаркар кому тоа му успеало, објави престижниот магазин Форбс. Единствениот...

Кошарка 17.03.22 | 10:01

Леброн Џејмс: Моето трпение сезонава е на голем тест

Првата ѕвезда на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс, по поразот на неговиот тим од Минесота со 124:104 зборуваше за бројните неуспеси на тимот. Трпението е важен фактор за...

Кошарка 20.01.22 | 11:19

Леброн дојде до 10.000 скокови во кариерата

Кошаркарот на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс на натпреварот со Индијана пејсерс реализира 30 поени, 12 скокови и пет асистенции, со што надмина 10.000 скокови во кариерата,...

Кошарка 05.01.22 | 09:47

Никој и ништо не го запира Леброн

Леброн Џејмс во последната четвртина постигна 14 од вкупно 31 поен со што ги предводеше ЛА Лејкерс до победа против Сакраменто со 122:114. Ова за Леброн е деветти натпревар...

Кошарка 01.01.22 | 10:39

Рекордна ноќ за Леброн сезонава

Предводен од Леброн Џејмс, тимот на Лос Анџелес лејкерс го совлада Портланд со 139:106. Леброн го заврши натпреварот со 43 поени што за него е рекорд во оваа сезона. Одличната...

Кошарка 29.12.21 | 09:58

Леброн трет кошаркар во историјата на НБА со 36.000 поени во кариерата

Леброн Џејмс реализира трипл-дабл од 32 поена, 11 скокови и 11 асистенции со што ги предводеше Лос Анџелес лејекрс до победа во Хјустон со 132:123. Со ваквиот поентерски учинок,...

Кошарка 25.12.21 | 20:19

Леброн ја поистовети короната со настинка

Додека бројот на заразени и хоспитализирани во САД забрзано расте, кошаркарската ѕвезда на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс, крена прашина во јавноста со својата објава...

Кошарка 22.12.21 | 09:38

Леброн немоќен против најдобриот тим во НБА

Девин Букер продолжи да покажува дека целосно ја надминал повредата на бутниот мускул поради која пропушти седум натпревари, па во дуелот против ЛА Лејкерс реализира...

Кошарка 01.12.21 | 21:12

Леброн Џејмс позитивен на корона, поради него НБА ќе ги менува здравствените протоколи

Леброн Џејмс ќе биде надвор од тимот на ЛА Лејкерс откако влезе во здравствено-безбедносен протокол поради позитивен тест на корона вирусот. Според правилата на НБА,...

Кошарка 01.12.21 | 10:28

Шок во Лејкерси, Леброн е позитивен на корона

Леброн Џејмс е надвор од тимот на Лејкерс и влезе во здравствен безбедносен протокол поради коронавирусот, јавуваат американските медиуми. Според новите правила на...

Кошарка 20.10.21 | 09:08

Лејкерси со пораз ја почнаа НБА сезоната

Најдобриот кошаркар на Голден Стејт вориорс, Стеф  Кари постигна трипл-дабл во првиот натпревар на двете екипи од НБА сезоната 2021/22. Вориорс ги победија Лејкерс на гостински...

Кошарка 15.09.21 | 11:30

Што доживеа: Леброн го споредија со баба во италијански ресторан

Кошаркарот на Лос Анџелес лејкерс, Кармело Ентони, го спореди соиграчот Леброн Џејмс со баба во италијански ресторан. -Тоа е како италијански ресторан. Доаѓаш во него,...

Кошарка 31.05.21 | 10:35

Лејкерси поразени во плејофот од Феникс

Кошаркарот на Лос Анџелес лејкерс, Ентони Дејвис, не успеа да го доигра натпреварот со Феникс санс од првото коло во плеј-офот во НБА-лигата. Гостите победија со 100:92,...

Кошарка 20.05.21 | 08:06

Леброн го однесе Лејкерс во плејофот

Кошаркарите на Лос Анџелес лејкерс ќе играат во плејофот на НБА-лигата, откако рано утрово на домашен терен го победија Голден Стејт со 103:100. Ова беше дуел од плејин во...

Кошарка 17.05.21 | 11:47

Леброн против Стеф Кари во плејофот

Првата ѕвезда на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс, ги сподели своите очекувања за претстојниот дуел од плејин на НБА-лигата на 19 мај против Голден Стејт, оддавајќи му...

Кошарка 26.03.21 | 08:39

Лејкерс никако да победи без Леброн

Тимот на Лос Анџелес лејкерс ноќеска загуби на домашен терен од Филаделфија со 101:109 во меч од регуларниот дел во НБА-лигата. Екипата на Лос Анџелес го претрпе четвртиот...