Леброн Џемјс изјави дека по 20 сезони нав размислува за пензија, поради поразите од Денвер на Јокиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NBA (@nba)

– Сите знаевме дека одиме кај ѕверот уште пред почетокот на серијата. Сите зборуваат за неговата статистика, но малкумина зборуваат за тоа колку е паметна неговата игра. Можеби затоа што повеќето луѓе не го разбираат тоа, но јас го разбирам. Тој е посебен. Знаев колку е голем Јокиќ. Има некои момци во оваа лига кои играат на одреден начин, како што јас сакам да играм, а тој е еден од нив. Секогаш сте во нерамнотежа чувајќи таков играч. Поради неговите способности да удира, да скока, да шутне. Тој ја гледа играта пред да се случи. „Нема многу такви играчи во лигата“, рече Џејмс.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.