Ознака: никола јокиќ
Кошарка 09.08.21 | 10:48

И тој е човек: Јокиќ пијан се тетерави на улица

Во српските медиуми се појави видео од српскиот кошаркар Никола Јокиќ како пијан се тетерави на улица. Нема информација од кога датира оваа снимка но е симптоматично...

Останати спортови 10.06.21 | 21:18

Ѓоковиќ до Јокиќ: Се надевам дека ќе ти донесам среќа во плеј-офот, те сакам, брате!

Најдобриот тенисер на АТП листата, Новак Ѓоковиќ одлучи на тренингот пред полуфиналето на „Ролан Гарос“ со Рафаел Надал да облече дрес на Никола Јокиќ, кој беше прогласен...

Кошарка 10.06.21 | 11:52

Eве како Јокиќ ги троши парите: Палата ро родниот Сомбор, коњи и бесни автомобили

Србинот Јокиќ е прогласен за МВП во НБА лигата и можеби најплатениот играч.Тој важи за скромно момче кој ужива да биде во својот роден град Сомбор.Таму гради палата за...

Кошарка 09.06.21 | 08:58

Никола Јокиќ прогласен за МВП во НБА лигата

Центарот на Денвер нагетс, Никола Јокиќ е прогласен за МВП (најкорисен играч) на регуларниот дел од сезоната во НБА лигата. Српскиот кошаркар имаше просек од 26,4 поени,...

Кошарка 04.05.21 | 10:41

Со Јокиќ Денвер не може да не игра во плеј офот

Екипата на Денвер нагетс обезбеди учество во разигрувањето за титулата во НБА-лигата и покрај поразот од Лос Анџелес лејкерс ноќеска на гостински терен со 93:89. Поразот...

Кошарка 12.04.21 | 08:51

Joкиќ: Сите тимови во НБА „кукаат“ на судиите

Центарот Денвер нагетс, Никола Јокиќ, по синоќешниот пораз од Бостон селтикс (87:105), го прокоментира неговото често незадоволство од судењето. Мислам дека сите 30 тимови...

Кошарка 24.03.21 | 13:13

Јокиќ не знае за доста: Нов трипл-дабл за српскиот центар

Српскиот кошаркар, Никола Јокиќ, имаше нова фантастична партија. Јокиќ оствари нов трипл-дабл учинок во дресот на Денвер овојпат во победата над Орландо со 110:99. Српскиот...

Кошарка 01.02.21 | 08:13

Joкиќ руши сопствени рекорди во НБА

Центарот на Денвер нагетс, Никола Јокиќ, го повтори својот личен рекорд по број на постигнати поени на еден НБА натпревар. Србинот синоќа реализира 47 поени на мечот со...

Кошарка 29.12.20 | 08:48

Јокиќ го сруши рекордот на Чембрлен по број на асистенции

Центарот на Денвер, Никола Јокиќ на денешниот натпревар против Хјустон (124:111) постави личен рекорд по бројот на асистенции на еден меч – 18. Јокиќ стана првиот центар...

Кошарка 16.12.20 | 14:09

Никола Јокиќ ги подучи соиграчите во Денвер како да играат српско оро

Центарот на Денвер нагетс, Никола Јокиќ, најде нов начин како да ги забавува своите соиграчи за време на напорните тренинзи пред почетокот на НБА лигата. Кошаркарите...

Кошарка 16.09.20 | 09:16

Денвер се врати од мртвите и ќе игра во конференциското финале

Кошаркарите на Денвер нагетс ќе играат во финалето на Западната конференција откако ноќеска го победија тимот на Лос Анџелес клиперс со 104:89 во седмиот натпревар од...

Кошарка 13.09.20 | 22:03

Страшниот Јокиќ го држи Денвер во живот

Денвер нагетс се избори за мајсторка во серијата со Лос Анџелес клиперс во конференциското полуфинале од НБА плејофот. Најзаслужен за вечерашната победа со 111:98 (26:34,...

Кошарка 08.07.20 | 10:28

Се уште е заразен од корона: Joкиќ нема да игра во продолжението на НБА лигата

Центарот на Денвер, Никола Јокиќ не пристигна во Орландо со своите соиграчи, пренесува „Денвер пост“. Кошаркарот мора да помине два негативни теста за коронавирус...

Кошарка 23.06.20 | 23:39

И Никола Јокиќ позитивен на коронавирус

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ е уште еден од спортистите од регионот кои се заразиле коронавирусот, објави РТС. Јокиќ се дружеше и седеше до Новак Ѓоковиќ за време...