Без вода дел од жителите на општина Центар

Сервиси 01.08.2022 / 9:15

Без вода денеска од 9 часот ќе бидат дел од корисниците од улицата „Коста Шахов“ број 13.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради уличен дефект на улицата „Коста Шахов“ број 13.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато се додека не се санира дефектот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.


Comments are closed for this post.