Ознака: центар
Скопје 22.10.21 | 22:17

Котлар: Кога зборувам за стоп за бетонизацијата на Центар, зборувам за конкретна анализа на сите ДУП-ови

Кога зборувам за СТОП за БЕТОНИЗАЦИЈА на ЦЕНТАР зборувам за конкретна анализа на сите параметри на сите ДУП-ови со што нема да си создадеме проблем во секојдневното...

Скопје 22.10.21 | 20:41

Котлар: Создаваме нова иднина – Пешачки зони во централното подрачје и дозволената брзина да не биде над 30 км на час

Наташа Котлар, кандидат за градоначалник на општина Центар од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, вечерва во емисијата ,,Само вистина” на телевизија Канал 5 дебатираше со својот...

Скопје 22.10.21 | 11:57

Котлар ветува формирање на Центар за ментално здравје со дневен центар за деца со попреченост, аутизам, Даунов синдром

За првпат во Центар ќе формираме центар за ментално здравје со дневен претстој за деца со попреченост, аутизам, Даунов синдром и друго, ова денеска преку изјава за медиумите...

Скопје 21.10.21 | 22:46

Котлар кај Универзална: Желбата за промени се чувствува низ секое центарско маало

Кандидатката за градоначалничка на Центар Наташа Котлар вечерва разговараше со жителите од улиците Костурски херои и Петар Поп Арсов, во близина на Универзалната...

Скопје 21.10.21 | 18:49

Од луксузните контејнери на Шилегов добивме луксузни депонии среде Центар

Попусто биле 540-те контејнери и големи и со упатство и со педала, кога зјаат отворени и кога не се чистат редовно, па се претвораат во депонии. Овие фотографии се направени...

Скопје 20.10.21 | 18:35

Арсовска: Центар ќе биде пример за тоа како треба да изгледа општина во европска метропола

Независната кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска, на собир пред граѓаните истакна дека промените во Центар се извесни, а општина Центар ќе биде пример...

Скопје 20.10.21 | 18:20

Мицкоски: Стотиците илјади граѓани кои излегоа и не гласаа за Заев и тие стотици илјади кои останаа дома не се никакво зло, тоа е Македонија која се обедини против него

На собир во Центар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, истакна дека оние стотици илјади кои не гласаа за Заев и оние стотици илјади гласачи кои останаа...

Скопје 19.10.21 | 19:07

Герасимовски: Во мене ќе имате партнер за заедничко решавање на проблемите

Горан Герасимовски, кандидатот за градоначалник на Центар од СДСМ и Коалицијата денеска на сограѓаните од општината им пренесе јасни пораки дека општина Центар треба...

Твитови 19.10.21 | 13:37

СДСМ во Центар овој пат сами си ги исклучувале лифтовите?

СДСМ во Центар добил: 2017 – 17.916 гласа 2021 – 8.160 гласа Најверојатно овој пат сами си ги исклучувале лифтовите. 🤔 — Emilijano (@EmilijanoJ) October 18, 2021

Скопје 19.10.21 | 08:03

Котлар: Центарци, ви благодарм за довербата

Кандидатката за градоначалничка на Центар Наташа Котлар им се заблагодари на своите сограѓани, соседи центарци за довербата и дадениот глас. Центарци, ви благодарам...

Скопје 18.10.21 | 10:59

Димитровска: Додека броите, еве да ви биде јасно зошто не ги добивте саканите гласови!

Додека броите, еве да ви биде јасно зошто не ги добивте саканите гласови. Повторно помор на дрвја во Дебар Маало, се’ заради хировите на неколку луѓе и неспособноста...

Скопје 17.10.21 | 08:21

Во Центар поради проблеми со ситемот не е почнато гласањето во ОУ „Коле Неделковски“

Во ОУ „Коле Неделковски“ во Центар во Дебар Маало на избирачкото место 2867 се уште не е почнато гласањето поради проблем со ситемот. Избирачките места денеска се отвораат...

Скопје 14.10.21 | 14:51

Котлар: Додека сум јас, на Водно нема да се гради!

Кандидатката за градоначланичка на Центар, Наташа Котлар, најави голем број проекти и активности за намалување на загадувањето. – Ветувам дрворед на секоја улица...

Црна хроника 14.10.21 | 12:34

Во Центар прегазен 70-годишен пешак, возачот побегнал од местото на несреќата

На 13.10.2021 во 13.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Мито Хаџивасилев Јасмин”, непознато патничко возило удрило во пешакот Д.А.(70) од Скопје, по што го напуштило...

Скопје 13.10.21 | 17:45

Котлар: Во соработка со невладините организации за правата на животните ќе изградиме стационар за миленичиња

Кандидатката за градоначалничка на општина Центар, Наташа Котлар, вети дека под нејзино раководство, локалната власт ќе се грижи за сите миленичиња на нејзината територија. Во...

Скопје 11.10.21 | 15:40

Николоски: Власта во Центар за осум години при мораториум за градба издаде 479 дозволи за урбанистички хаос и огромни згради

СДСМ е на власт осум години во општина Центар, ова е веќе трет кандидат кој го вадат на избори што само покажува дека не се сигурни во изборот кој го прават, во 2013-та беше...

Скопје 11.10.21 | 14:36

Котлар на 80 годишнината од одбележувањето на почетокот на антифашистичката борба, во Центар има многу места кои што се спомен за ослободителната борба

Денес одбележуваме 80 години од почетокот на Народното востание во 1941 година. Во Центар имаме првично споменици кои што можат да го одбележат овој датум и на место и на...

Црна хроника 10.10.21 | 17:06

Маж се самозадоволувал среде Центар

МВР информираше дека вчера во 14:45 часот 39-годишната Ф.Ј. од Р.Австрија, со престојувалиште во Скопје во СВР Скопје пријавила дека околу 11:00 часот во Скопје, на подрачјето...

Скопје 10.10.21 | 13:38

Котлар: Зелено пазарче од птичја перспектива. А, од друга, човечка перспектива е пожално!

Не се вознемирувајте, ова не е во Сао Паоло, туку е во Центар – Зелено пазарче од птичја перспектива. А, од друга, човечка перспектива е пожално!, напиша Наташа Котлар...

Скопје 10.10.21 | 12:41

Котлар: За прв пат во Центар ќе се формира центар за ментално здравје за деца со попреченост, четири нови градинки и зелено училиште

Кандидатот за градоначалник за Центар, Наташа Котлар преку видео порака вели дека за прв пат во Центар ќе се формира центар за ментално здравје за деца со попреченост. -За...