На 08.03.2024 во 15:45 часот во СВР Скопје, Н.М.(50) од Скопје пријавил дека на 07.03.2024 околу 14:20 часот на подрачјето на Центар во Скопје неговиот малолетен син бил физички нападнат од едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.