Од ЈП Водоводи канализација-Скопје известуваат дека денеска поради уличен дефект ф-80 мм на ул.102 Волково,прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од ул.102 Волково, село Орман и село Никиштани.

Прекинот е од 11:00, па се до завршување со санација на дефектот.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.