Ознака: Скопје
Скопје 05.05.21 | 16:34

Ни срам, ни Петре: Скопје, една пијана приказна

Ни срам ни Петре..🙂..првите чекорчиња 🙂.. Скопје, една пијана приказна.., пишува актерот Тони Михајловски. Ни срам ни Петре..🙂..првите чекорчиња 🙂.. Скопје, една пијана...

Здравје 04.05.21 | 11:07

Во болниците во Македонија од ковид-19 се лекуваат 1.068 пациенти, за еден ден во Скопје се примени 24 нови пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 622 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По извештаите...

Скопје 03.05.21 | 18:56

Мицкоски до Шилегов: Загреб платил двојно пониска цена за противпожарно возило, криминалците ќе одговараат за секоја кражба!

Зошто му требаа сите овие истурени тешки зборови на градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов врз мене? Затоа што е фатен 100:0 со рацете во медот, реагира лидерот на...

Црна хроника 02.05.21 | 17:50

Експлозија во Скопје, оштетени неколку дуќани

На улица „Методија Митевски“ во Скопје денеска изутрина експлодирала експлозивна направа. Повредени лица нема, а од експлозијата биле оштетени стаклата на неколку...

Скопје 27.04.21 | 13:24

50 нови пациенти се хоспитализирани во ковид-центрите во Скопје за едно деноноќие

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 50 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 570 лица сомнителни и потврдени за Ковид...

Скопје 26.04.21 | 13:50

Утре ќе се прска против комарци во Скопје

Градот Скопје ги известува граѓаните дека во текот на утрешниот ден, на подрачјето на градот Скопје ќе се врши авионска и терестрична дезинсекција против ларви од комарци. Авионската...

Скопје 26.04.21 | 13:35

28 ковид-пациенти се примени во болница во Скопје за 24 часа

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 28 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 598 лица сомнителни и потврдени за Ковид...

Култура 24.04.21 | 20:13

Мурал во чест на Карел Апел подарок за Скопје

Скопје доби уште еден мурал, мурал подарок во чест на големиот холандски уметник Карел Апел, насликан на домот на културата „Кочо Рацин“, чиј автор е уметникот Дени...

Култура 23.04.21 | 17:47

Наесен во Скопје ќе се отвори Српски културен центар

Српската заедница во Македонија на есен треба да го добие Српскиот културен центар во Скопје, како резултат на договорот меѓу српскиот претседател Александар Вучиќ...

Скопје 23.04.21 | 12:36

Во Скопје хоспитализирани 52 нови пациенти болни од ковид-19

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 52 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 639 лица сомнителни и потврдени за Ковид...

Култура 20.04.21 | 18:33

Аквадуктот во Скопје е прогласен за споменик со највисок степен на заштита

Владата на Македонија, на предлог од Управата за заштита на културното наследство и мислењето на Националниот совет за културно наследство, на денешната седница донесе...

Скопје 13.04.21 | 12:54

За 24 часа се хоспитализирани 76 нови ковид-паценти во Скопје

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 76 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 725 лица сомнителни и потврдени за КОВИД...

Црна хроника 11.04.21 | 19:32

Во полиција пријавени три тепачки

– До полицијата стигнале пријави за три поединечни инциденти во текот на вчерашниот ден. Како што соопшти МВР, вчера во СВР Скопје било пријавено дека околу 14.00 на подрачјето...

Скопје 10.04.21 | 16:58

За 24 часа во Скопје се хоспитализирани 73 пациенти болни од ковид-19

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 73 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 687 лица сомнителни и потврдени за КОВИД...

Вести 08.04.21 | 13:38

За 24 часа во Скопје 62 пациенти се хоспитализирани во ковид-центрите

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 62 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 672 лица сомнителни и потврдени за КОВИД...

Скопје 07.04.21 | 12:58

За 24 часа во Скопје е хоспитализиран 81 пациент во ковид-центрите

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје е хоспитализран 81 нов пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 698 лица сомнителни и потврдени за ковид-19...

Скопје 05.04.21 | 11:31

За еден ден 50 ковид-пациенти се примени во болница во Скопје

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 50 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 699 лица сомнителни и потврдени за ковид-19...

Македонија 04.04.21 | 00:02

По Скопје, најзагрозени со корона се Прилеп и Куманово

1 394 новорегистрирани случаи на ковид-19, вкупниот број на заболени од вирусот во земјава достигна 134 134 лица, од кои во моментов активни се 21 553. Од нив речиси половина, или...

Скопје 01.04.21 | 13:10

За 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализрани 79 нови пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 79 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 675 лица сомнителни и потврдени за КОВИД...

Здравје 30.03.21 | 13:05

Во болниците во Македонија 1.577 пациенти се лекуваат од ковид-19, за еден ден во Скопје се примени 74 нови пациенти

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 1.577 и има околу...