Поранешниот амбасадор во Рим, Оливер Шамбески реагира на тоа што премиерот Ковачевски на приемот кај папата си ја поведе и својата ќерка.

Тој смета дека ова е сериозна злоупотреба на позицијата, а и несериозно преставување на државата.

Без разлика што тој лично мисли, сепак ќерка му не е принцеза во оваа држава па да има протоколарна улога.Додуша да… има уште еден ваков случај на злоупотреба (на сликата подолу) и тој воопшто не е ласкав за споредба, но е илустративен за многу состојби во државава.Ај… барем се прошетаа… ќе има со што да се фалат и да раскажуваат на училиште…Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.