Ознака: тамара ковачевска
Македонија 23.05.22 | 22:26

Шамбевски за прошетката на ќерката на Ковачевски во Ватикан: Ќерка му не е принцеза

Поранешниот амбасадор во Рим, Оливер Шамбески реагира на тоа што премиерот Ковачевски на приемот кај папата си ја поведе и својата ќерка. Тој смета дека ова е сериозна...

Македонија 23.05.22 | 11:54

Премиерот Ковачевски со ќерката Тамара на прием кај Папата, му подарија плоча од Влатко Стефановски и бројаница со охридски бисер и филигран

Премиерот Димитар Ковачевски во придружба на ќерката Тамара Ковачевска и делегацијата на Владата, којашто е во дводневна посета во Рим и Ватикан во рамките на традиционалните...

Вести 22.05.22 | 19:49

Пола Влада сосе ќерката на Ковачевски кај папата во Ватикан и на гробот на Св.Кирил

Во владиното соопштението се вели дека на 24 мај официјалниот дел од програмата започнува со оддавање почит пред гробот на Свети Кирил во базиликата Сан Клементе, каде...