На социјалните мрежи се појави фотографија од менито во Владата. Документот кој е потпишан од Службата за општи и заеднички работи го дава менито за 15 март во кој се нудат неверојатно ниски цени за храна во кој можат да уживаат вработените во владата.

Па така сланина на скара чини 85 денари, бифтек 185, стек стотка, свинско со праз 170, тиквици 120, телешко 160 а тавче-гравче само 45.

Откако добро ќе се најадат, во владата може да се облажат со баклава за 50 денари, штрудла со иста цена а бисквит торта за 30.

Погледнете го целото мени

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.