Од денеска ново намалување на цените на горивата.

Бензините се намалуваат за 2 денари, а дизелот за денар и пол. Бензинот 95 ќе биде 84,5 денари, бензинот 98 – 86,5 и дизелот 86,5 денари, вели за Студио 10 Марко Бислимовски.

Ние не можеме да влијаеме на крајните цени и не зависи од нас. Сега игра улога дизелот и бензинот кои паѓаат на светските берзи, но улога има паѓањето на курсот на доларот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.