Ознака: горива
Економија 27.11.23 | 13:30

Горивата со нови цени од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ. Согласно одлуката малопродажните цени на бензините...

Македонија 13.11.23 | 14:27

Од полноќ: Се намалуваат цените на горивата

Од вечер на полноќ малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 и на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1), се намалуваат за 1,00 ден/лит, во однос...

Економија 08.11.23 | 14:06

Од полноќ, нови цени на горивата

Од полноќ поевтинува мазутот, а цените на останатите нафтени деривати остануваат исти, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Според новата одлука на...

Економија 30.10.23 | 20:55

РКЕ одлучи: Поевтинуваат дел од горивата, еве кои

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 не се менува, односно останува на исто ниво како што била утврдена со одлуката за утврдување на највисоки малопродажни...

Македонија 29.09.23 | 13:27

Од полноќ: Нови цени на горивата

Од ноќеска на полноќ малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се намали за 2 денара, додека цените на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), на екстра лесното...

Економија 18.09.23 | 13:43

Ново поскапување: Од полноќ нова цена на горивата во Македонија

Mалопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се зголемуваат во просек за 0,99%, од вечерва на полноќ. Малопродажната цена...

Економија 14.09.23 | 14:10

Второ големо покачување на дизелот во само неколку дена

Дизелот од ноќеска на полноќ поскапува за 2,5 денари, а цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемува за два денари за литар, одлучи...

Економија 04.09.23 | 12:12

Нови цени на горивата од полноќ

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 не се менува, и со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 87,00 ден/лит. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР...

Свет Сервиси 03.09.23 | 20:04

Бензинска пумпа го измешала горивото, оштетени се стотици автомобили

На бензинска пумпа во германскиот град Рајхензахсен, стотици возачи точеле погрешно гориво во своите автомобили, по што следело масивно расупување на горивата. Како...

Економија 29.08.23 | 11:31

Денеска одлука за новите цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе донесе одлука за новите цени на горивата кои ќе стапат на сила од полноќ. Согласно последната одлука на РКЕ, цената на...

Економија 21.08.23 | 13:10

Дизелот поевтинува, бензините поскапуваат: Ова се новите цени на горивата

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголемува за 1,00 ден/лит, во однос на малопродажната цена утврдена со одлуката за утврдување на највисоки малопродажни...

Економија 14.08.23 | 12:50

Поскапуваат бензините и дизелот – ова се новите цени

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) се зголемуваат за 1,50 ден/лит, во...

Економија 31.07.23 | 13:41

Повторно одат нагоре: Од полноќ ново поскапување на горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република  Македонија донесе oдлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати...

Економија 27.07.23 | 15:46

Ново поскапување: Цените на бензините и дизелот одат нагоре

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Македонија донесе Одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати...

Економија 24.07.23 | 14:45

РКЕ одлучи: Поскапуваат бензините

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Македонија донесе Одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати...

Економија 14.07.23 | 15:09

Од полноќ: Поскапува дизелот

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се зголемува за 2,00 ден/лит. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, Мазутот М-1 НС и Мазутот М-1 НС не се...

Економија 03.07.23 | 13:07

Нова цена на дизелот од полноќ

Согласно одлуката на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги, на полноќ се намалува малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ за 1,00 денар по литар. Малопродажната...

Економија 26.06.23 | 12:25

Некои горива поевтинуваат, некои поскапуваат: Ова се новите цени кои ќе важат од полноќ

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалуваат за 0,50 ден/лит, во однос на малопродажните цени утврдени со одлуката за утврдување на највисоки...

Економија 12.06.23 | 13:05

Од полноќ: Поскапуваат горивата

Малопродажната цена на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, како и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) се зголемува за 1,50 денар по...

Економија 22.05.23 | 13:37

Од полноќ поскапуваат горивата

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 и на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1), од полноќ се зголемуваат за 1,00 денар, а ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е...