Кумановските пожарникари интервенирале на три пожари во текот на изминатото деноноќие, информираше денеска Регионалниот центар за управување со кризи Куманово.

Ноќeска од 02:55 до 03:55 часот пожарникарите гаснеле автомобил на улицата „Никола Карев“. Во село Брзак синоќа горело стрниште и сува трева на приближно два хектари. Пожарникарите го гаселе од 19:55 до 22:05 часот.

Вчера во попладневните часови горела сува трева на локалитетот „Менкова Колиба“. Од 17:25 до 18:05 часот пожарот се гасел со едно противпожарно возило и четворица пожарникари, соопштија од Регионалниот центар за управување со кризи

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.