Ознака: запален автомобил
Македонија 24.09.22 | 20:41

Се запалил автомобилот на генералот Ѓурчиновски на автопатот кај Приштина

Началникот на Генералштабот на Армијата, генерал-потполковник Васко Ѓурчиновски, кој учествуваше на 25-тата конференција на началници на Генералштабови на армиите...

Црна хроника 30.07.22 | 09:57

Запален авомобил во Куманово

Кумановските пожарникари интервенирале на три пожари во текот на изминатото деноноќие, информираше денеска Регионалниот центар за управување со кризи Куманово. Ноќeска...

Македонија 20.07.22 | 10:23

Градоначалникот на Прилеп побара смена на командирот на полицијата, Спасовски го остави за да се палат автомобили на опозицијата

Припеп под контрола на полицијата на Оливер Спасовски станува небезбеден град. Сите оние кои не се согласуваат со политиката на СДСМ се или заплашувани или пак им ги...

Црна хроника 08.06.22 | 11:52

Костова: Пет години не се најде дечкото со капуљача кој ја запали мојата кола, а сега читајте како Ламбе е психопат

Од како сме Cеверна, најважно за било каква разрешница е да така им одговара или во друг случај услов за пронаоѓање на виновникот е да си пејач, немам друго објаснување,...

Црна хроника 29.04.22 | 11:34

В такси го договарале палењето: Притвор за лицата кои му го запалија автомобилот на Шилегов

Основното јавно обвинителство – Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против две лица, на возраст од 24 и 22 години, за кои постои основано сомнение...

Црна хроника 28.04.22 | 15:03

Фатени лицата што го запалиле „аудито“ на Шилегов

Полициски службеници од СВР Скопје вчера ги лишиле од слобода скопјаните А.Ј., С.Б., и С.Ј., информира МВР. По преземени мерки и активности е утврдено дека тие на 9 март годинава...

Црна хроника 09.03.22 | 12:06

Запалeно аудито на Шилегов паркирано пред семејната куќа

Ноќва во 03,20 часот било пријавено дека на ул.„Петре Пирузе“ во Скопје настанал пожар во патничко моторно возило „ауди“ со скопски регистарски ознаки, сопственост...

Црна хроника 25.02.22 | 13:52

Запален автомобилот на директорка од ССК, раководството откри со какви смртни закани се соочуваат

Раководството на Сојузот на стопански комори (ССК) се соочува со закани и притисоци околу функционирањето, во изминатите два месеца упатувани преку телефон и писма,...

Црна хроника 12.02.22 | 15:54

Намерно запален автомобилот на братот на пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулески во Струга

За влакно е избегната трагедија во семејниот дом на струшкиот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулески. Инцидентот се случил синоќа околу 21.15 часот, кога во куќата каде...

Црна хроника 19.01.22 | 17:16

Се запали „Фиат пунто“ во Скопје – од пожарот изгореле уште две возила

На 19.01.2022 во 02.10 часот било пријавено дека на подрачјето на Карпош настанал пожар на патничко возило „фиат пунто“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на З.Ј.(61)...

Црна хроника 15.09.21 | 20:43

Експлозијата ги испаничи жителите – гореше возило во Аеродром

Автомобил се запали вечерва околу 19 часот на паркинг во улициата „Методија Шаторов Шарло“ во Аеродром. Соседите рекле дека слушнале силна експлозија и веднаш излегле...

Црна хроника 13.02.21 | 13:58

Тројца приведени за запалениот автомобил на полициски инспектор

Полицијата приведе три лица во врска со запалениот автомобил на полициски инспектор во Берово што се случи во текот на вчерашниот ден. Полициски службеници од ОВР Берово...

Црна хроника 05.01.21 | 11:30

Еден час се гасело запалено возило во Куманово

Автомобил изгорел во Куманово, соопштија денеска од регионалниот центар за управување со кризи Куманово. Во дневниот билтен пренесуваат информација дека вчера кумановските...

Црна хроника 19.11.20 | 15:16

Избегната трагедија кај Неготино, навреме успеала да излезе од запален автомобил

Автомобил изгоре на автопатот пред Неготино. Оваа информација за МИА ја потврдија од неготинската противпожарна единица и од СВР Велес. Командирот на Територијалната...

Калеидоскоп 27.10.20 | 22:32

Го пали „мерцедесот“ од 200 илјади евра, па јади колбас – до каде се подготвени да одат „инфлуенсерите“

Која е границата до која некои инфлуенсери се спремни да одат за повеќе следачи и прегледи, а со тоа и пари? За рускиот влогер Михаил Литвин, очигледно таа е доста над...

Црна хроника 04.06.20 | 17:23

Се запали „мерцедес“ во Бардовци

Синоќа во 19.50 часот во СВР Скопје, В.В. од селото Бардовци, Скопско, пријавил дека околу 16 во дворот од семејната куќа настанал пожар во патничкото возило „мерцедес“. Од...

Црна хроника 14.05.20 | 22:15

Си го запалил автомобилот за инает на полицајците

Вчера во 11 часот во с.Жидилово, кривопаланечко, полициски службеници од полициската станица Крива Паланка, запреле патничко возило „фолксваген голф“ со кумановски...

Црна хроника 17.01.20 | 15:47

Ноќва запален џип на прилепчанец

Утринава во Полициска станица Прилеп, А.К.(27) од Прилеп пријавил дека околу 02.00 часот на ул.„Сашо Китаноски“ едно лице со запалива течност го запалило предниот дел од...

Црна хроника 27.12.19 | 14:12

Роднина на премиерот во заминување Зоран Заев е сопственик на запаленото БМВ

Автомобилот „БМВ“ кој ноќва гореше на паркингот кај ТЦ „Зебра“ во Капиштец му припаѓал на роднина на премиерот во заминување, Зоран Заев, објави Нетпрес Сопственик...

Црна хроника 08.11.19 | 15:07

На девојка ѝ се запалил автомобилот во движење, со повреди од пожарот итно пренесена на Клиника

Во СВР Скопје вчера во 23.55 часот било пријавено дека на булевар „Трета македонска бригада“ во Скопје настанал пожар во патничко моторно возило „форд фокус’’, со скопски...