Кристијан Голубовиќ во интервјуто за „Република“ раскажа и за една непријатна случка која ја имал во Македонија минато лето кога неговата сопруга била трудна.

 

Ме запре полиција. Иако видоа дека сум со жена и дека немаме ништо ме прашаа „имаш ли дрога“. Им кажав дека не се дрогирам и дека ова никогаш не би ме прашал командант Мујо да беше жив. Прашајте ги ова Албанците кои ви ја носат дрогата во Македонија. Рекоа добро и си заминаа.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.