Сопругата на Кристијан Голубовиќ, Кристина Спалевиќ се породи и го роди своето второ дете.
На Кристијан пак ова му е трет син кој ќе се вика Кирил.

 

– Добив син! Кирил пристигна! Пресреќен сум, како да не бидам трет син . Кристина е добро, бебето е фантастично, се, фала богу, помина добро. Едвај чекам да го видам и да се вратат дома – изјави Кристијан Голубовиќ.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.