Ознака: Кристијан Голубовиќ
Естрада 05.03.24 | 11:22

На Кристијан Голубовиќ му нуделе да го ликвидира Аркан

Кристијан Голубовиќ за Курир.рс“ за прв пат откри дека му било понудено да го ликвидира Жељко Ражнатовиќ Аркан, но тој одбил. Мене лично ми понудија да го убијам на ист...

Естрада 08.02.24 | 12:35

Кристијан Голубовиќ доби уште еден син

Сопругата на Кристијан Голубовиќ, Кристина Спалевиќ се породи и го роди своето второ дете. На Кристијан пак ова му е трет син кој ќе се вика Кирил.   – Добив син!...

Балкан 14.10.23 | 20:44

Еве како изгледаа становите на балканските криминалци во деведесеттите години

Балканските криминалци се предмет на воодушевување и денеска. За нив има многу легенди но и реални приказни за нивнте „подвизи“. Па така се објавија фотографии од...

Естрада 04.10.23 | 11:33

Кристијан Голубовиќ се бореше со Албанец, еве како си помина

Во мај 2015 година жестокото момче Кристијан Голубовиќ се натпреваруваше против албанскиот ММА борец Агим Абдула. Со него се најде во рингот, а откако вкрстија тупаници,...

Естрада 05.08.23 | 21:42

Kристијан Голубовиќ: Кај Аркан отидов со 20 килограми злато и 100.000 марки

Кристијан Голубовиќ во интервју за „Република.рс“ раскажа како се запознал со Аркан и дека Жељко сакал да го има во неговата паравоена формација за да го заштити.   Аркан...

Естрада 02.07.23 | 11:33

Кристијан Голубовиќ се обидел да украде играчки и пелени: Обезбедувањето го опколило, а тој засрамен ја платил сметката

Кристијан Голубовиќ пред неколку дена наводно се обидел да украде две детски играчки и пакување пелени, објавија српските медиуми. Во моментот кога се обидел да ја напушти...

Балкан 08.05.23 | 20:05

Кристијан Голубовиќ: Кого сум убил јас во животот па тој убиец да се повикува на мене?

Урош Б. (21), кој во четвртокот навечер уби осум, а рани неколку лица во околината на Младеновац, Србија, во едно видео на „Инстаграм“ се нарекува себеси  „малиот Кристијан“...

Естрада 29.04.23 | 21:58

Противникот на Кристијан Голубовиќ пред очи и побегна на полицијата во кафуле

Мирза Хатиќ од Босна и Херцеговина, познат по кавгите со Кристијан Голубовиќ, на необичен начин им побегна на полицијата во едно кафуле во кое седеше со друштво. Мирза...

Балкан 18.02.23 | 20:44

Кристијан Голубовиќ: Државата го уби Аркан затоа што многу знаеше

Kристијан Голубовиќ во неодамнешното интервју за „Република“ проговори и каков им бил односот со Аркан и зошто тврди дека државата го убила бидејќи многу знаел.   Тој...

Естрада 13.02.23 | 21:49

Кристијан и Кристина Голубовиќ проговорија за сексот: Компатибилни сме и во кревет, доволно е да се погледнеме

Кристијан и Кристина Голубовиќ признаваат дека и покрај годините ја одржуваат страста и дека немаат проблеми кога е спалната соба во прашање.  Страста меѓу нас не е...

Естрада 08.02.23 | 10:11

Kристијан Голубовиќ е постар од родителите на сопругата, но си ги вика „мама“ и „тато“

Кристијан Голубовиќ прокоментира како поминала средбата со родителите на неговата вереница Кристина Спалевиќ. Како што истакнува Кристијан, родителите на неговата...

Естрада 05.02.23 | 13:11

Налетав со ножот и човекот подоцна почина: Kристијан Голубовиќ го отри најтешкото дело за кое е осуден

Kристијан Голубовиќ за ТВ Пинк го откри најтешко дело за кое е осуден и призна дека воопшто не се гордее со тоа. Што се однесува до осудата, таа е за убиство во обид. Налетав...

Црна хроника 04.02.23 | 19:36

Голубовиќ: Kога ќе ми споменат Македонија прво помислувам на кумановските полиња каде се запознав со Мујо некогашниот командант на „Лавовите“

Кристијан Голубовиќ во интервјуто за „Република“ со радост зборуваше за Македонија и тоа колку  ја сака нашата земја. На прашњето што прво помислува кога некој ќе...

Македонија 02.02.23 | 09:34

Легален македонски пасош е 200.000 евра, за криминалците и над 10 пати поевтино

Специјализирани сајтови за инвестиции во странство ја посочуваат Македонија како поволна даночна средина, а како главен бенефит од македонскиот пасош се наведува...

Црна хроника 02.02.23 | 08:49

Голубовиќ: Невозможно е да се избега од затвор без логистика од внатре и од надвор

Кристијан Голубовиќ, кој и самиот има искуство со лежење во затвори во Србија и во Грција  во интервјуто за „Република“ вели дека е невозможно да се избега од затвор...

Естрада 01.02.23 | 20:22

Голубовиќ раскажува за денот кога скокнал од 17 метри на бетон и како го вадел Тома Здравковиќ од кафеана

Кристијан Голубовиќ за „Република“ раскажува за некои анегдоти од бурниот живот, како тоа зошто скокнал од 17 метри на бетон и како го вадел Тома Здравковиќ од кафеана. Да,...

Црна хроника 01.02.23 | 13:06

Полицијата на Спасовски на Голубовиќ му барала дрога: Ова никогаш не би ми го правеле да беше командант Мујо жив

Кристијан Голубовиќ во интервјуто за „Република“ раскажа и за една непријатна случка која ја имал во Македонија минато лето кога неговата сопруга била трудна. Кристијан...

Македонија 01.02.23 | 12:12

Кристијан Голубовиќ: Македонски пасош за криминалци чини 25.000 евра

Кристијан Голубовиќ е еден од последните преживеани жестоки момци од деведесеттите години. Знае како е да се биде на слобода но  и во затвор, се знае со многу ликови...

Македонија 01.02.23 | 08:11

Eксклузивно интервју: Кристијан Голубовиќ открива колку чини македонски пасош за криминалци

Кристијан Голубовиќ, еден од најжестоките момци од деведесеттите години во ексклузивното интервју за „Република“ открива колку чини македонски пасош. Покрај тоа,...

Балкан 30.12.22 | 11:54

Пиштол на полицата, марки во фиоката: Како изгледале становите на криминалците во деведесеттите години

На социјалните мрежи се појавија фотографија од домовите на српските криминалци во деведесеттите години. Она што е забележително е во речиси сите станови во спалната...