Kристијан Голубовиќ за ТВ Пинк го откри најтешко дело за кое е осуден и призна дека воопшто не се гордее со тоа.

Што се однесува до осудата, таа е за убиство во обид. Налетав со ножот, го фатив скакулецот, а како резултат на тоа, многу подоцна, младиот човек почина. Тоа значи обид за убиство со смртен исход, на што воопшто не се гордеам – откри Голубовиќ.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.