Kристијан Голубовиќ во неодамнешното интервју за „Република“ проговори и каков им бил односот со Аркан и зошто тврди дека државата го убила бидејќи многу знаел.

 

Тој знаеше многу тајни.Му беше „коска во грло“ на Слободан Милошевиќ.Но, Аркан се однесуваше арогантно кон многу луѓе и кон моќни криминалци и едноставно спрегата меѓу криминалот и државата направи „дил“ Аркан да биде убиен.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.