Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Б.Л.(25) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство врз дете“.

На 14.05.2022 на ул.„Тодосија Паунов“ во Кочани, пријавениот физички нападнал 17-годишна девојка од кочанско село.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.