На 24.09.2023 во 18:20 часот во СВР Скопје, Л.А.(34) од с.Света Петка, скопско, пријавил дека околу 15:30 часот во селото неговиот малолетен син бил физички нападнат од М.Ј.(27).

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.