Во текот на вечерните часови се случи тешка сообраќајна несреќа во која биле вклучени повеќе возила.

Порталот Курир јавува за смачкани автомобили активирани воздушни перничиња. Оштетени се и паркирани возила.

Медицински екипи, како и екипи на полицијата се на терен.

Видео на следниот ЛИНК.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.