Ознака: сообраќајка
Црна хроника 20.07.24 | 21:55

По судир со „бмв“, „поло“ покосило двајца пешаци во Кочани

Вчера во 16.55 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на крстосницата од ул.„Љупчо Сантов“, ул.„Браќа Ставреви“ и ул.„Раде Кратовче“ во Кочани се случила...

Црна хроника 20.07.24 | 21:28

Се јавуваат на фиксен за сообраќајка, девојка вриска за да е поубедливо – МВР алармира за ваквите измами

На подрачјето на СВР Скопје изминатиов период регистрирани се повеќе кривични дела „измама“, кои се извршени врз повозрасни лица. Сторителите ги доведуваат во заблуда...

Црна хроника 17.07.24 | 14:06

Нови три несреќи со мотори, сите возачи в болница

И вчерашниот ден не помина без сообраќајни несреќи во кои учествувал мотор. Така, во 17.22 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на локалниот пат од...

Црна хроника 16.07.24 | 12:59

И вчера сообраќајќи со мотори, двајца тешко повредени

И во текот на вчерашниот ден се регистрирани две потешки сообраќајни несреќи во кои учествувале мотоциклисти. Во 12.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата...

Црна хроника 12.07.24 | 14:30

Се забил во банкина – тешка сообраќајка на влез во Скопје кај Маџари

Тешка сообраќајна незгода попладневно се случила на излезот на Скопје, а возачот поради повредите завршил во Градската болница, објави Плусинфо. На социјалните мрежи...

Црна хроника 11.07.24 | 20:27

Автомобил излета од патот Прилеп-Крушево, повреден возач

На 10.07.2024 околу 23.00 часот на регионалниот пат Прилеп-Крушево, пред с.Кривогаштани, Б.П.(43) од с.Кривогаштани, управувајќи патничко возило „ауди“, со велешки регистарски...

Црна хроника 11.07.24 | 19:07

Загина 18 годишно момче – со возило излетал од шумски пат

На 10.07.2024 околу 10.00 часот во СВР Скопје, Ѓ.Т.(50) од с.Љубанци, скопско, пријавил дека околу 07.00 часот на место викано Бозиште, скопско, неговиот син Д.Т. (18) со патничко возило...

Скопје 09.07.24 | 13:35

Истиот автобус возеше за Водно, замислете таму да закочеше воланот

Конфедерацијата на синдикални организации (КСОМ) денеска на прес-конференција пред Управната зграда на ЈСП, обвини дека автобусот кој вчера удри во жардињера во близина...

Црна хроника 08.07.24 | 19:07

Поради сообраќајка прекинат сообраќајот на автопатот Прилеп – Битола

Од 15:48 часот затворен за сообраќај е автопатот Прилеп – Битола на излез од Прилеп према Битола кај ѓубриштето, поради сообраќајна незгода, информираа од АМСМ. Сообраќајот...

Црна хроника 08.07.24 | 09:35

ОБНОВЕНО: Во несреќата на патот Охрид-Ресен загина мотоциклист

Моторциклист смртно настрада во сообраќајна несреќа што вчера се случила на магистралниот пат Охрид-Ресен, на крстосницата со локалниот пат за охридското село Куратица. Според...

Сервиси 07.07.24 | 22:53

Нормализиран сообраќајот на Магистралниот пат Охрид-Ресен

Во 22:15 часот сообраќајот на Магистралниот пат Охрид-Ресен кај село Куратица е нормализиран. Сообраќајот на оваа делница беше во прекин поради сообраќајка.

Црна хроника 06.07.24 | 12:45

Малолетничка тешко повредена во сообраќајка во Свети Николе

На 05.07.2024 во 21.10 часот во Полициската станица Свети Николе, било пријавено дека на ул.„Септемвриска“ во Свети Николе се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко...

Црна хроника 03.07.24 | 20:53

Затворен дел од автопатот Скопје-Тетово, тешка сообраќајка кај Групчин

Од 19:45 часот е затворен за сообраќај автопат Скопје – Тетово, кај Групчин, поради сообраќајна незгода, информираа од АМСМ. Сообраќајот се пренасочува по стариот пат.

Црна хроника 03.07.24 | 12:02

Тешка сообраќајка пред ГП „Богородица“: Загина возач по судир на две товарни возила

Во Полициската станица Гевгелија синоќа околу половина час по полноќ, било пријавено дека на автопатот од клучка Гевгелија кон Граничниот премин Богородица се случила...

Црна хроника 25.06.24 | 16:03

Тешка несреќа пред влезот на Охрид: Возач заглавен во автомобилот, две возила излетани од патот

Тешка сообраќајна несреќа на излез од Охрид, во правец кон Кичево. Две возила се излетани од патот, а според првичните информации има и повредено лице. Сведоци за „Скопје1“...

Црна хроника 25.06.24 | 15:52

Тешко повредена млада девојка во сообраќајка кај Чагор

На 24.06.2024 во 11.25 часот во Полициската станица Демир Хисар, било пријавено дека на место викано „Чагор“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило „сканиа“...

Црна хроника 25.06.24 | 11:59

Малолетник со „голф“ предизвика сообраќајка, едно лице тешко повредено

Вчера во 17.50 часот во СВР Велес, било пријавено дека на ул.„Партизанска“ во с.Иванковци, велешко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген...

Црна хроника 21.06.24 | 13:10

Тешка сообраќајка на патот кон Демир Капија – сообраќајот во прекин во двата правци

Поради сообраќајна незгода, патниот правец од село Прждево кон Демир Капија е затворен за сообраќај во двата правци, информираат од АМСМ. Како што посочуваат, патот...

Црна хроника 19.06.24 | 11:37

Мало мече прегазено кај каменоломот на патот Гостивар – Охрид (вознемирувачко фото)

Мало мече е усмртено откако во нео изутринава удрило возило на патниот правец Гостивар Охрид. Нема повредени лица. Според пријавата на единствениот повикувачки број...

Црна хроника 18.06.24 | 12:04

Сообраќајна несреќа кај Богданци, тешко повредени две лица

На 17.06.2024 во 19.55 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на регионален пат 1109, обиколница Богданци, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко...