Ознака: сообраќајка
Црна хроника 12.05.21 | 18:49

Тешка сообраќајка во Ново Лисиче по неработење на семафорите 23-ти ден

Веќе 23 дена семафорите на двете крстосници на бул. Видое Смилевски Бато во Ново Лисиче, се надвор од функција т.е. не работат.Тоа е главната причина за тешката сообраќајка...

Црна хроника 08.05.21 | 21:34

Едно починато лице во сообраќајката пред Коњари

Tешка сообраќајната несреќа се случи попладнево на автопатот Штип – Скопје, пред селото Коњари. Станува збор за превртено возило на патот во кое едно лице починало...

Црна хроника 08.05.21 | 12:25

Автомобил удри во дете на велосипед во Прилеп, возачот избегал

Малолетен велосипедист е тешко повреден откако во него удрил автомобил, а возачот избегал. Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера во 18.45 часот на бул.„Гоце...

Црна хроника 04.05.21 | 17:21

Се судрија возило на МВР и „ивеко“, повреден е вработен во МВР

Вработен на МВР се здобил со повреди во сообраќајна несреќа која се случила во Скопје. На 03.05.2021 во 13:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Митрополит Теодосиј...

Црна хроника 03.05.21 | 12:44

Во стабилна состојба е 21-годишната битолчанка повредена во Крани со кола што ја возело 16-годишно девојче

Во стабилна здравствена состојба е 21-годишната битолчанка А. К. која пред два дена беше тешко повредена откако во неа удри возило што го возела малолетничка, поточно...

Кошарка 28.04.21 | 10:52

„Што бараат овие жени со него“: На мајката на Дражен и предвиделе дека нејзиниот син ќе загине во сообраќајка

Откако денеска почина татко на Држен мajката Бисерка се присети на една неверојатна приказна за загинувањето на нејзиниот син. Неколку месеци пред трагичната сообраќајка...

Црна хроника 24.04.21 | 22:28

Загина 14-годишно момче на мотор: Трагична сообраќајка во Илинден

14-годишно момче (А.Р.) од скопската населба Миладиновци загина денеска во тешка сообраќајка во Марино, Општина Илинден, пренесе ТВ „Сител“. Несреќата се случила во 13...

Македонија 23.04.21 | 10:34

Димитриевска: Наместо да ја разрешат за случајот кај Млечен, тие ја направија обвинителката Виш ЈО

Наташа Димитриевска од Тетово, чиј сопруг Гоце на 32-години загина во тешката сообраќајкана несреќа кај Млечен, а таа беше тешко повредена и го изгуби и плодот, реагира...

Црна хроника 17.04.21 | 12:17

Се судрија автобус и комбе кај Битола – тројца повредени

Три лица се повредени во сообраќајна несреќа помеѓу автобус и комбе која вчера се случила во селото Жван. Вчера во 04,29 часот било пријавено дека во с.Жван се случила сообраќајна...

Балкан 16.04.21 | 15:08

Повредени членови на позната ТВ-серија: Тешка сообраќајка на Ибарска магистрала

Во сообраќајна несреќа на камион и камионет што се случиla денеска околу 11 часот под засега неразјаснети околности близу селото Лаѓевци на Ибарската магистрала тешко...

Црна хроника 15.04.21 | 15:50

Сведок на сообраќајна несреќа во која загинала девојка ја следел мајката, а друг и се заканувал

Жена од Куманово од Куманово била следена од сведок на сообраќајна несреќа во која загинала нејзината ќерка, а друго лице и се заканувало на мајката. Вчера во 22: 45 часот...

Црна хроника 13.04.21 | 20:23

Кај Ростуше се судриле автомобил и камион: Загинал 68-годишниот возач на „хјундаито“, три лица се повредени

Возач на патнички автомобил го загуби животот во сообраќајна несреќа на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар, додека три лица, кои биле сопатници во возилото со тешки...

Црна хроника 13.04.21 | 17:48

Тешка сообраќајка незгода кај Ростуше

Од засега непознати причини автомобил излетал и се превртел кај селото Ростуше на патниот правец Маврово – Дебар. Засега не е познато дали има тешко повредени и жртви...

Црна хроника 05.04.21 | 23:39

Тешка сообраќајка во центарот на Скопје

Тешка сообраќајка се случила вечерва во центарот на Скопје, објави „24 Инфо“. Две возила се судриле околу 21 часот кај Ловец, пред Министерството за правда. Фото: 24Инфо.мк Полицијата...

Црна хроника 05.04.21 | 12:05

Седум лица повредени во соообраќајка кај Опае

Седум лица се повредени, од кои една жена потешко во соообраќајната несреќа што вќера во 21.30 чaсот се случила на регионалниот пат Куманово-Липково, кај с.Опае. Како што...

Црна хроника 04.04.21 | 11:30

Тешко повредена 20 годишна девојка во сообраќајка во Скопје

На 03.04.2021 во 11:05 чaсот било пријавено дека во Скопје на бул.„Борис Трајковски“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „сузуки витара“ со скопски...

Балкан 03.04.21 | 21:57

Страшна сообраќајка: Србин од Швајцарија со ново „Бе-ев-ме“ се забил во дрво, загинал на лице место

Страшна сообраќајка се случи во Швајцарија во местото Дорнах. На лице место загина Милан кој имаш 22 години кој е Србин и Оливер кој најверојатно е Македонец. Милан купил...

Балкан 31.03.21 | 10:04

Браќа имале сообраќајка кога се враќале од погребот на татко им, едниот загинал: Трагедија ја потресе Србија

Шеесет и двегодишниот Д.К. загинал во тешка сообраќајна несреќа што се случи синоќа на автопатот помеѓу Лесковац и Ниш, додека неговиот брат И.К. (58) од Белград е полесно...

Црна хроника 29.03.21 | 13:08

Синот на Жерновски со „Мерцедес“ се забил во кафеана кај Влада

Синот на поранешниот градоначалник на општина Центар и заменик-министер за надворешни работи, Андреј Жерновски, бил дел од сообраќајна несреќа во која со автомобил...

Балкан 29.03.21 | 11:11

Со „Мицубиши“ удриле во столб: Пет момчиња повредени во несреќа близу Бања Лука

Пет момчиња се повредени во сообраќајна несреќа што се случи синоќа во бањалучката населба Врбањ. Автомобил „Мицубиши“ управуван од М.Ш учествувал во сообраќајна...