Вчера, во 14.45 часот, во СВР Тетово е пријавена сообраќајна несреќа, која се случила на кружниот тек на улицата Маршал Тито во Тетово, во која учествувале две патнички моторни возила со тетовски регистарски ознаки: „фолксваген голф“, управуван од 23-годишниот тетовец А. З., и „фолксваген тигуан“, што го управувал 34-годишниот тетовец Љ. А..

Во несреќата возачот на „тигуанот“ добил тешки телесни повреди констатирани во тетовската Клиничка болница.

На местото на несреќата увид извршила екипа од СВР Тетово.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.