Ознака: голф
Фудбал 10.01.23 | 18:10

Гвардиола: Бејл сега може да стане одличен голфер

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола ја коментираше одлуката на напаѓачот Герет Бејл да се повлече од професионалниот фудбал. – Каков играч! Фантастична кариера,...

Фудбал 10.11.22 | 22:40

Бејл во Катар ќе игра само фудбал – голфот му е забранет

Велшкиот селектор Роб Пејџ му забрани на капитенот на репрезентацијата Герет Бејл своето слободно време на претстојниот Мундијал во Катар да го пополни со играње голф. Пејџ, како што...

Балкан 20.10.22 | 10:26

Собрал пет возила, жена и ограда, излегол од возило и почнал да игра на покрив

Во текот на вчерашниот ден во Крагуевац, Србија маж со автомобил голф удри во дури пет други автомобили, удрил жена на тротоар и потоа се забил во ограда. После ова, излегол...

Црна хроника 02.10.22 | 13:34

Семејството го идентификуваше Ердон Рамадани, телото предадено на Судска медицина

Откако безживотно тело беше најдено утринава околу 10:40 часот во водите на реката Вардар кај касарната Еребино семејството го идентификуваше и препозна Ердон Рамадани....

Црна хроника 02.10.22 | 12:15

Потрагата заврши: Во Вардар пронајден трупот на кумановецот кој со „голф“ падна во реката кај Желино

Градоначалникот на општина Желино преку социјалните мрежи објави дека утринава во реката Вардар е најдено телото на Ердон Рамадани, 22 годишното момче кое на 27 септември...

Црна хроника 30.09.22 | 17:17

И Армијата се приклучи во потрагата по 22-годишникот кој со „голф“ излета во Вардар

Четврти ден по ред продолжува пребарувањето на 22-годишниот возач кој излета во реката Вардар кај тетовско Желино, при што се приклучија и припадниците на Армијата. Вчера...

Црна хроника 30.09.22 | 11:35

И денеска се трага по возачот на Голфот: На терен 50 припадници на АРМ, повикани нуркачи од Охрид и „Тигрите“

Четврт ден трае потргата по по возачот од возило кое излета во реката Вардар. Од Центарот за управување со кризи информираат дека од 9 часот на терен се 50 припадници од...

Вести 29.09.22 | 21:20

Таткото на момчето кое со возило падна во Вардар апелира да го најдат син му жив или мртов

Трет ден нема ништо ново од потрага по 22-годишниот кумановец Е.Р. кој со возило падна во реката Вардар кај Желино, тетовско. Таткото на момчето, Насер Рамадани ги повика...

Технологија 06.08.22 | 15:40

Балканците во шок, Голф може да престане да се произведува

Сегашната осма генерација на VW Golf би можела да биде нејзината последна, пишуваат германските медиуми. Ова ќе биде шок за Балканците за кои Голфот е еден од најпопуларните...

Црна хроника 08.07.22 | 17:21

Во „Голф“ на патот Кичево-Гостивар фатена дрога

Вчера околу 18:00 часот на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај селото Колари, полициски службеници од ОВР Кичево ги лишиле од слобода Р. С. (46) од Охрид Ј. Т. (40) и Г. Ш. (39),...

Црна хроника 09.06.22 | 12:19

Во тетовски „голф“ пронајдена марихуана

Полициски службеници на СВР Тетово вчера околу 22:00 часот на регионалниот пат Тетово-Пирок, во тетовско Горно Палчиште, го лишиле од слобода 25-годишниот А.А. од тетовско...

Црна хроника 08.02.22 | 18:04

На автопатот Скопје-Велес, напаѓачи од „Голф“ пукале кон друго возило

Сцена како од филм се случувала вчера попладне на автопатот Скопје-Велес: непознати напаѓачи, кои се возеле во „Голф“, пукале кон друго возило, соопшти МВР. Никој не...

Црна хроника 11.01.22 | 11:55

Едно лице тешко повредено во несреќа на автопатот Неготино-Демир Капија

Едно лице било тешко повредено во сообраќајна несреќа синоќа на автопатот Неготино-Демир Капија, информираше денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. Додевски...

Црна хроника 09.12.21 | 12:58

Со „голф“ излетал од патот Гостивар-Тетово: Тешко повредено 22-годишно момче

Момче на 22-годишна возраст е тешко повредено откако со автомобил марка „голф“ излетал од патот Гостивар-Тетово. На 08.12.2021 во 12.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека...

Фудбал 10.10.21 | 22:02

Бејл е најдобар во Реал Мадрид,ама во голф

Фудбалерот од средниот ред на Реал Мадрид, Герет Бејл, разговараше со новинарите откако присуствуваше на Отвореното првенство на Шпанија во голф. – Во Реал само двајца...

Скопје 21.02.21 | 15:42

Пред општина Аеродром се играше голф на „терените“ на Марин

Герила акција пред влезот на општина Аеродром денес беше спроведена од членови на УМС на ВМРО-ДПМНЕ. Имено, тие на градоначалникот Златко Марин му донесоа голф терен.  

Скопје 22.01.21 | 12:16

Илиевски: Нов ден, нов бисер од општина „Маринов“ – Ако не можат да дишат чист воздух, нека играат голф

Богдан Илиевски ја коментира веста дека општина Аеродром планира изградба на голф терени во селото Лисиче. Нов ден, нов т.ц. бисер од општина Маринов Гољфодром „АКО...

Црна хроника 15.01.21 | 20:58

Изгоре голф во Грчец

Вчерана рано утрината изгорел автомобил марка „Голф“ во селтото Грчец. На 15.01.2021 во 03:20 часот било пријавено дека во с.Грчец, скопско, настанал пожар во патничко возило...

Црна хроника 27.11.20 | 14:42

Пронајден кокаин во „Голф“, уапсени двајца тетовци

Двајца тетовци се уапсени кај патарината кај Желино, откако во нивниот автомобил полицајците што ги сопреле пронашле кокаин. Во вечерните часови на 26 ноември во непосредна...

Свет 24.11.20 | 16:33

По изборите Трамп најчесто играше голф

Весникот „Њујорк Тајмс“ објави анализа на јавните настапи на американскиот претседател Доналд Трамп откако изгуби на претседателските избори на 3 ноември. Меѓу 4...