Ознака: сообраќајка
Црна хроника 23.01.20 | 11:04

Жена прегазена на излез од подземниот паркинг во Трговскиот центар Капишец

Жена се здобила со тешки телесни повреди откако на излезе од подземен паркинг во Скопје била удрена од автомобил. Вчера утрината во 10:00 часот на излез од подземниот паркинг...

Балкан 22.01.20 | 11:58

Загинаа братучеди, мајка е повредена: Автомобилот целосно смачкан после судир со автобус

Автомобилот во кој на лице место загинаа двајца млади мажи, а тешко е повредена една жена, е целосно смачкан по судирот со автобус. Фотографиите од местото на несреќата...

Црна хроника 19.01.20 | 23:03

Тешка сообраќајка на „Партизанска“

Тешка сообраќајна несреќа се случила вечерва околу 22 часот на булеварот „Партизански одреди“ спроти бензиската на „Окта“ во населбата Карпош 3, пренесува „Нетпрес“. Во...

Црна хроника 17.01.20 | 11:13

Утрово нова сообраќајка во близина на Велес

Утрово во близина на Велес се  случила нова сообраќајна несреќа поради која затворен е сообраќајот, на патот Велес – село Иванковци, каде што се случила незгодата, соопши АМСМ. „Од...

Црна хроника 16.01.20 | 22:32

Три лица повредени на стариот пат Тетово-Скопје

Двајца возачи и еден сопатник се тешко повредени во сообраќајна незгода што се случила околу 18 часот и 15 минути на стариот пат од Тетово кон Скопје. Тројцата се повредени...

Црна хроника 16.01.20 | 18:19

Почина жената која беше тешко повредена во верижниот судир на автопатот Велес-Скопје

Почина жената која што со тешки телесни повреди беше пренесена на КАРИЛ по веружната сообраќајна несреќа што се случи утринава околу осум часот кај местото Пуста Кула...

Естрада 15.01.20 | 18:39

Се огласи вдовицата на Шабан: Турчинот што го усмрти мојот сопруг…

Гордана Шаулиќ верува во правдата и во судот во Германија. Вдовицата на Шабан Шаулиќ, Гордана (62), се огласи по повод гласините дека Турчинот што е виновен за сообраќајната...

Црна хроника 15.01.20 | 17:48

Сообраќајна несреќа на патот Скопје-Велес, со механизација се извлекува излизган камион

Сообраќајна незгода се случила на автопатот Велес-Скопје во која се излизгал еден камион, денес надлежните служби се обидуваат да го извлечат. Со механизација надлежни...

Црна хроника 14.01.20 | 10:50

Четворица повредени во судир во Козле

Ноќеска во 00.30 часот било пријавено дека на крстосница од улиците „Mилан Марковиќ“ и „Ловќенска“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген“,...

Црна хроника 13.01.20 | 11:18

Загинат и тројца повредени во сообраќајка кај Ново Село

На 13.01.2020 во 00.30 часот на магистралниот пат Ново Село – Смоларска крстосница, на излез од Ново Село, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „форд мондео“,...

Црна хроника 12.01.20 | 20:56

Пешак загина кај Камењане, го прегазил малолетник со „рено клио”

Сообраќајна несреќа е пријавена во 17 часот во СВР Тетово. Возило „рено клио” со тетовски таблици на регионалниот пат Тетово-Камењане управуван од малолетник од Камењане...

Црна хроника 12.01.20 | 13:48

Тешка сообраќајна несреќа на патот за Велешта, повреден е возачoт на автомобилот

Синоќа се случила тешка сообраќајна несреќа на патот за Велешта, наспроти терминалот. Неофицијално Скопје 1 дознава дека во судар помеѓу камион со албански регистарски...

Црна хроника 10.01.20 | 09:36

Изминатите 24 часа 13 сообраќајки во Скопје, еден велосипедист загинат

Еден велосипедист е загинат, двајца пешаци и еден велосипедист се тешкo повредени, а пет лица се здобиле со лесни телесни повреди во шест од вкупно 13 сообраќајни незгоди...

Црна хроника 09.01.20 | 12:00

Единаесет лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Единаесет лица се здобиле со лесни телесни повреди во седум од вкупно 10 сообраќајни незгоди што се случилие изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во три...

Црна хроника 08.01.20 | 23:52

Сообраќајна несреќа на булеварот „Партизански одреди“ – уништени 5 автомобили

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва на булеварот Партизански одреди, несреќата се случила околу 22 часот, објави Сител Во несреќата се уништени 5 автомобили, нема...

Сервиси 05.01.20 | 08:54

Поради сообраќајка: Во прекин сообраќајот на патот Виница – Берово

Од 06:30 часот утрово во прекин е сообраќајот во двата правци на регионалниот пат Виница-Берово, кај Крслаџиски Мост. Како што соопштија од АМСМ прекинот на сообраќајот...

Црна хроника 30.12.19 | 12:46

Тинејџер излета од патот, повредени пет лица, повеќето деца

Пет лица се повредени откако вчета околу 17.40 часот на магистралниот пат Струмица – Радовиш, патничко возило „пежо“, со штипски регистарски ознаки, управувано од 16-годишен...

Црна хроника 28.12.19 | 21:51

Детали за сообраќајната несреќа во која загина полицаец

Вечерва се случила голема сообраќајна несреќа кај Гостивар во која еден полицаец загина, а еден повреден и префрлен на Клинички. Несреќата неофицијално се случила откако...

Црна хроника 28.12.19 | 20:48

Тешка сообраќајна несреќа кај Гостивар, еден полицаец загина, друг на Ургентен во Скопје

Вечерва се случила голема сообраќајна несреќа кај Гостивар во која еден полицаец загина, а еден повреден и префрлен на Клинички, потврдуваат за ТВ21 од тетовската полиција. Несреќата...

Црна хроника 28.12.19 | 12:02

Загина 23-годишно момче од Кочани

Во сообраќајка што се случила ноќеска на регионалниот пат Кочани – село Зрновци, починало 23 годишно момче, а неговиот врсник е повреден, откако со возилото излетале...