Пред куќата на поранешниот премиер на Бугарија Бојко Борисов се собраа голем број на граѓани и поддржувачи на Герб кои бараат правда за Бојко Борисов.

Тука е и неговиот адвокат Менко Менков на кој не му е дозволен влез во куќата.

„Не знам кого да го барам. Не можам да се поврзам со мојот клинет Бојко Борисов. Не знам кој е внатре, кој врши контрола. Очекувам и мене да ме задржат откако не ме пуштаат внатре“, рече адвокатот Менко Менков пред БТВ.

Подоцна бугарската телевизија информираше дека тој успеал да влезе во куќата на Борисов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.