Ознака: сообраќајна несреќа
Црна хроника 10.11.20 | 08:41

Двајца скопјани загинаа во стравична сообраќајна несреќа во Чешка

Тешка сообраќајна несреќа се случила на автопатот Прага-Усти на Лаба во Чешка. Во несреќата загинале двајца млади скопјани. Станува збор за М.Б (30 години) и Д.Б. (27 години),...

Црна хроника 11.10.20 | 22:19

Уште колку животи треба да згаснат за да се разбуди совеста, прашува сведок на сообраќајната несреќа во Трубарево

Уште колку животи треба да згаснат за да се разбуди совеста кај вас? Која е крајната бројка? прашува сведок на сообраќајната несреќа која се случи денеска во скопско...

Фудбал 02.10.20 | 11:15

Во бизарна сообраќајка загина некогашната голема надеж на италијанскиот фудбал

Симонлука Агацоне (39), поранешниот младински репрезентативец на Италија и играч на Милан, загина синоќа во сообраќајна несреќа. Има 16 настапи за младинските селекции...

Црна хроника 27.09.20 | 12:02

Сообраќајна несреќа во Прилеп, повредени четири лица

На 26.09.2020 во 03.35 часот на крстосницата од бул.„Гоце Делчев“ и ул „Војводинска“ во Прилеп се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „голф“, со прилепски...

Црна хроника 22.08.20 | 19:44

Во близина на Тетово: Се превртела „Опел корса“ во која биле две девојки

Девојки навозраст од 20 и 17 години од тетовско Копанце се повредени денеска околу 17. 45 часот, при превртување на возилото со кое се превезувале на автопатот Тетово-Скопје...

Црна хроника 10.08.20 | 10:57

Синоќа страшна сообраќајка на Водњанска

Синоќа на улицата Водњанска се случи тешка сообраќајн несреќа. На фотографијата која се споделува на социјалните мрежи се гледа како возило „Фолксваген пасат“ е буквално...

Црна хроника 09.08.20 | 09:16

Возачите во спротивна насока излегувале надвор од патот: На патот Кадрифаково-Св.Николе избегнати три сообраќајни несреќи

Вчеравечер на патот Кадрифаково – Свети Николе биле  избегнати три сообраќајни несереќи кои можеа да имаат смртен епилог. Како што велат очевидци,  возачите во...

Црна хроника 31.07.20 | 21:41

Тешка сообраќајна несреќа, загина жена, три лица се тешко повредени, меѓу нив и 10-годишно дете

Во тешка сообраќајна несреќа што се случи попладнево во Преспа, едно лице загина, а три се тешко повредени, меѓу кои е и 10 годишно дете, објавува Телма. Животот го загуби...

Црна хроника 21.07.20 | 11:22

Загина жена, а има и повредени: Тешка сообраќајна несреќа на патот Прилеп-Битола

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Прилеп, заедно со екипа на крим-техника од МВР ОВР Прилеп, извршија увид на патот Прилеп – Битола, каде вчера...

Црна хроника 15.07.20 | 10:37

Тешка сообраќајна несреќа, автомобил излетал од патот кај Превалец, возачот е пренесен во болница

Автомобил излетал од патот во близина на железничкиот премин кај Превалец, по што возачот на возилото се здобил со повреди и бил пренесен во болница. На 14.07.2020 во 15.45 часот...

Црна хроника 26.06.20 | 12:40

Обвинителен предлог за српски државјанин кој со камион прегази мотoциклист во Скопје

Основното јавно обвинителство Скопје до судот поднесе обвинителен предлог против државјанин на Република Србија кој со камион на 18 јуни годинава предизвикал сообраќајна...

Црна хроника 20.06.20 | 18:20

19-годишник загина во сообраќајка во Прилеп, сопатничката заврши со тешки повреди

Синоќа по полноќ во близина на бензинска пумпа од Прилеп, патничко возило со прилепски регистарски ознаки управувано од А.Ј.(19) од Прилеп изгубило контрола и излетало...

Црна хроника 08.06.20 | 19:40

Превезувале мигранти со голема брзина: Тешка сообраќајка на патот Струмица-Радовиш

Во тешка сообраќајна несреќа што се случи на околу 19 часот на магистралниот пат Струмица – Радовиш, пред крстосницата за селото Василево, едно лице загина, а неколкумина...

Црна хроника 14.03.20 | 18:53

Јо со детали за тешката сообраќајка во Кавадарци: Мотоциклот удрил директно во џипот

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци во координација со увидна екипа од Министерството за внатрешни работи изврши увид на местото каде...

Црна хроника 28.02.20 | 16:13

Тешка сообраќајна несреќа во билизина на Свети Николе

Тешка сообраќајна несреќа се случила поладнево кај село Преод во близина на Свети Николе. Според фотографиите сообраќајната несреќа е помеѓу две возила, од кои едниот...

Свет 17.02.20 | 22:41

Две пopaнешни одбојкapки загинaa со своите ќepки

Две поранешни одбојкарки заедно со своите ќерки загинaa во cooбраќајна несpeќа во сојузната држава Мисури, јавуваат медиумите во САД. Станува збор за Лесли Друри Пратер...

Црна хроника 25.01.20 | 11:35

Десетгодишно дете е тешко повредено во сообраќајка на „Мито Хаџи Василев – Јасмин“

Десетгодишно дете е тешко повредено синоќа во сообраќајна незгода што се случи на булевар „Мито Хаџи Василев-Јасмин“ во Скопје. МВР соопшти дека синоќа во 21,15 часот...

Црна хроника 12.01.20 | 09:55

Тешка сообраќајна несреќа на патот за Велешта, повреден е возач на камион со албански регистарски таблички

Синоќа се случила тешка сообраќајна несреќа на патот за Велешта, наспроти терминалот. Неофицијално Скопје 1 дознава дека во судар помеѓу камион со албански регистарски...

Црна хроника 08.01.20 | 11:02

Еден тешко повреден и тројца полесно во судир на патничко возило и камион

Едно лице е тешко повредено, а уште три се здобиле со лесни повреди синоќа во сообраќајна несреќа на возило „фиат пунто“, со скопски регистарски ознаки, управувано...

Црна хроника 01.01.20 | 13:38

Кумановец тешко повреден во сообраќајна несреќа

Околу 00.30 часот на булеварот „Октомвриска револуција“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „ауди“, со кумановски регистарски ознаки, управувано...