Од 18 часот целосно затворен за сообраќај е патниот правец Прилеп-Градско за секаков вид на возила поради случена сообраќајна несреќа.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.