Ознака: затворен пат
Балкан 10.09.23 | 10:20

Затворен е патот во Грција кон границата со Македонија поради тешка сообрајќа со тројца загинати

Затворен е патот во Грција кон границата со Македонија заради тешката сообрајќа во која најмалку три лица загинаа, а десетици се повредени. Сообраќајната несреќа се...

Сервиси 17.08.23 | 08:24

До 19 август затворена делницата Велес-Градско

Поради асфалтирање на регионалниот пат Р1102 Велес – Градско, до 19 август делницата ќе биде затворена за сообраќај во периодот од 08:00 – 18:00 часот. Сообраќајот на државните...

Црна хроника 14.07.23 | 13:45

Со две пожарни се гаснеше цистерната што се запали на патот Струмица-Радовиш

Шест пожарникари со две противпожарни возила ја гаснеа цистерната што утрово се запали на регионалниот пат Струмица-Радовиш. РЦУК – Струмица соопшти дека во 9:18 часот...

Црна хроника 14.07.23 | 10:33

Затворен патот Струмица-Радовиш, се запали камион

Регионалниот пат Струмица – Радовиш 09:45 часот е затворен за сообраќај поради опожарено товарно моторно возило, соопшти АМСМ. Нема инфрмација до кога ќе биде затворен...

Сервиси 29.06.23 | 22:50

Утре забрана за сообраќај на патот Брезница – Македонски Брод Р-1106 низ НП ЈАСЕН поради асфалтирање

Поради асфалтирање на патниот правец Брезница – Македонски Брод Р-1106 низ НП ЈАСЕН утре се забранува секаков вид на сообраќај во период меѓу 08:00 и 15:00 часот. Од АМСМ најавија...

Сервиси 20.04.23 | 08:50

До 18 часот ќе е затворен патот Велес-Градско

Поради асфалтирање, денеска од 08:00 – 18:00 часот ќе биде затворена за сообраќај делницата Велес – Градско, во близина на винарија Стоби, соопшти АМСМ. Сообраќајот на...

Црна хроника 09.06.22 | 09:42

Тешка сообраќајка кај Кратово, патот затворен за сообраќај

Поради случена сообраќајна несреќа, сообраќајот на патниот правец Куманово – Кратово, кај село Железница е во прекин во двете насоки. Како што информира АМСМ, сообраќајот...

Црна хроника 29.08.21 | 22:59

Судир на три возила, во прекин сообраќајот на патот Делчево-Пехчево

Поради сообраќајна несреќа вечерва во прекин е сообраќајот на патот Делчево – Пехчево во близина на село Црник. Сообраќајката како што информираат возачи кои сообраќале...

Сервиси 22.08.20 | 11:21

Затворен за сообраќај регионалниот пат Чегране-с. Чајле

Регионалниот пат Чегране-с. Чајле е затворен за сообраќај поради изведување градежни работи. Како што информираат од АМСМ регионалниот пат е затворен од 10.40 часот.

Сервиси 13.11.19 | 19:59

Во следните 30 дена ќе биде затворен за сообраќај патот кон Теферич

Во следните 30 дена заради санација, патот кој води кон населеното место Теферич ќе биде затворен за сообраќај, соопштија од Општина Кисела Вода. Од Општината апелираа...

Сервиси 06.02.19 | 19:35

Снег на Попова Шапка и Маврово, забрана за камиони на патот Маврово – Дебар и Гостивар – Кичево

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози, а слаб снег провејува на Попова Шапка и Маврово, на патните правци Крива Паланка-ГП Деве Баир...

Сервиси 05.02.19 | 09:30

Сообраќајка го блокира патот Охрид-Ресен кај Буково


Сервиси 18.12.18 | 23:00

Во прекин сообраќајот кај Делчево поради голем одрон

Поради голем одрон патниот правец А3 Каменица-Делчево вечрва е затворен за сообраќај. известуваат од диспечерскиот центар на Јавното претпријатие „Македонија пат“ Лесните...