Баба, дедо и 9 годишна внука загинаа денеска на Ложионскиот мост на пат кон Златибор. Другото девојче (11), сестра на починатата, се уште се бори за живот.

Според првите информации, до несреќата дошло кога Драгослав С. излегол од колоната од правец на Златибор и преминал на спротивната страна, кога со автомобил „шевролет“ прелетал директно под цистерната што се движела од правец на Пожега.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.