Ознака: загина
Црна хроника 09.09.20 | 17:21

Млад работник загина при изградба на зграда

Утрово во скопската полиција бил пријавен трагичен настан кој се случил на улицата „Пушкинова“. Имено, во зграда каде се изведуваат градежни работи, 37-годишник од скопското...

Црна хроника 07.09.20 | 11:25

Шеснаесетгодишна радовишанка падна од трактор и загина

Шеснаесетгодишна малолетничка од радовишкото село Габревци вчера била прегазена од тракторска полуприколка откако паднала од тракторот, соопшти полицијата. Според...

Црна хроника 03.09.20 | 12:04

Загина камионџија, излетал од пат кај Берово

Камионџија загина откако излетал од пат, вчера кај Берово,иформираше МВР. Според полицијата, несреќата се случила околу 21.45 часот на регионалниот пат Берово-Струмица,...

Црна хроника 17.08.20 | 14:59

Маж загина откако со точакот удрил во бетонска ограда

Вчера во 10.20 часот било пријавено дека на ул.„1“ во с.Долно Лисиче во Скопје, В.Б.(78) од с.Долно Лисиче, управувајќи велосипед, удрил во бетонска ограда по што паднал на...

Балкан 09.08.20 | 16:13

Осуммесечно бебе загина во поплавите во Грција

Се зголемува бројот на загинати во поплавите што го зафатија грчкиот остров Евија, а осум месечно бебе е третата жртва, додека пак Противпожарната служба на Грција интервенирала...

Црна хроника 04.08.20 | 11:00

Загина пешак во Охрид

Охриѓанка им подлегна на тешките повреди откако вчера во 18.30 часот беше прегазенана ул.„Сирма Војвода“ во Охрид. Како што соопшти МВР, патничко возило „мерцедес“,...

Црна хроника 02.08.20 | 11:13

Во сообраќајка кај Кратово загина 22-годишно момче, тројца се повредени

Дваесет и двегодишно момче од Кратово загина во сообраќајна несреќа која вчера се случила на локалниот пат од селото Железница кон селото Крилатица. Вчера во 18,15 часот...

Црна хроника 02.08.20 | 11:03

Загина 16-годишно момче возејќи мотор, „БМВ“ удрило во него, возачот избегал, па се пријавил

Малолетник го загуби животот во сообраќајна несреќа која вчера вечерта се случила на регионалниот пат Куманово-Свети Николе кај кумановското село Доброшане. Од полицијата...

Црна хроника 08.07.20 | 22:23

Mладо момче загина вечерва во тешка сообраќајка кај „Дрекслмаер“

Тешка сообраќајна несреќа се случила вечерва во близина на германската фабрика „Дрекслмаер“ во Кавадарци, потврди за МИА Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. Тој...

Црна хроника 26.06.20 | 11:50

Загина тракторист

Вчера во 13,30 часот во Полициското одделение Теарце било пријавено дека на локалниот пат с.Јелошник-с.Глоѓи, на место викано „Црвеница“ атар на с.Глоѓи, Љ.С.(53) од с.Глоѓи,...

Мода и убавина 23.06.20 | 23:56

На 15 стана милионерка, на 18 загина возејќи „кавасаки“ на Бали

Руската инфлуенсерка Анастасија Тропицел почина на 18-годишна возраст во несреќа во Бали. Анастасија и нејзиното момче Виктор Мајданович (30) се возеле мотори еден покрај...

Ракомет 05.05.20 | 20:35

Ракометар на Загреб загина во сообраќајна несреќа

Младиот ракометар на ППД Загреб, Јосип Бепо Кадија загина во сообраќајна несреќа, потврди клубот преку официјалната страна. Кадија го загуби животот откако синоќа со...

Калеидоскоп 23.02.20 | 12:02

Загина Мајк Хјуз: Познатиот инженер починал за време на експеримент

Познатиот инженер кој летал со ракета од домашно производство, Мајк Хјуз, попознат како Лудиот Мајк, починал за време на еден од неговите експерименти, во саботата во...

Црна хроника 10.02.20 | 17:38

Загина 24-годишно момче и четворица се повредени во железничка несреќа кај Ногаевци

Едно лице загина и четворица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи попладнето меѓу патничко моторно возило и товарен воз на обележан премин меѓу железничката...

Балкан 04.02.20 | 22:45

Девојка загина на час по возење: По удирот на камион во голфот на место останала мртва

Во страшна сообраќајка во Босна и Херцеговина кај Цазина загинала 18- годишна девојка Амина Беширеваќ која возела часови за обука за возачка. Амина само што матурирала...

Црна хроника 02.02.20 | 18:51

Загина млад кавадарчанец, паднал по скали во семејната куќа

Загина 22-годишен кавадарчанец, сооптши денеска МВР. Несреќата вчера во 14.00 часот во СВР Велес, ја пријавила мајката С.Ѓ.(64) од Кавадарци. Според пријавата, во семејната...

Црна хроника 30.01.20 | 06:38

Ноќеска во тешка сообраќајка загина кошаркарската легенда Буштур

Во тешка сообраќајна несреќа што се случи ноќеска во Кисела Вода загина легендата на македонската кошарка, Благоја Георгиевски – Буштур, дознава „24 Инфо“. Според...

Црна хроника 19.01.20 | 20:35

Млад маж загина кај Габрово, пожарникари ги извлекувале повредените

Едно лице загина, а три се повредени во сообраќајка што се случи попладнево околу 17 часот на местото Габровски водопади, на патот Банско-Колешино, откако автомобил марка...

Балкан 04.01.20 | 09:37

До последен момент се борел за вереницата: Спремале свадба, се судрија враќајќи се од прослава

Во тешка сообраќајка во Србија загина 29-годишната Тања Јовиќ од Алексинац, додека нејзиниот вереник 25-годишниот Младен Василјевиќ и неговиот другар, 24-годишниот Миланд...

Црна хроника 29.12.19 | 12:25

Полицаецот што загина вчера бил удрен од две возила на автопатот Тетово – Гостивар

Полицаецот П.Ѓ. кој загина синоќа на автопатот Тетово – Гостивар додека со колега го обезбедувал местото по случена сообраќајна несреќа, бил удрен од две возила. МВР...