Поради случена сообраќајна незгода на магистралниот пат А-4, делница Струмица-Радовиш, кај село Калуѓерица, сообраќајот е во целосен прекин и се пренасочува по стариот пат.

Како што информира АМСМ, сообраќајот е во прекин од 20:30 часот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.