Од засега непознати причини автомобил се преврте на автопатот Катланово-Велес.

Како што објави МИА, поради сообраќајната несреќа сообраќајот е забавен.

Засега нема информации колку патници биле во возилото и дали има повредени.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.