Ознака: катланово
Црна хроника 25.12.22 | 16:40

Апсење во Катланово, запленет амфетамин во вредност од околу 40.000 евра

Припадници на полицијата денеска во Катланово приведоа три лица од Скопје, кај кои се пронајден околу седум килограми амфетамин, чија вредност е проценета на околу...

Црна хроника 21.09.22 | 22:17

Драма кај Катланово: „БМВ“ и „мерцедес“ му го попречиле патот, па пукале во камионџија од Стојаково

Вчеравечер, жител на Стојаково пријавил дека му се случила вистинска драма на автопатот Скопје – Велес. „На 20.09.2022 околу 19.30 часот во Полициското одделение Петровец,...

Црна хроника 01.08.22 | 15:50

Сообраќајка кај тунелот во Катланово, едно возило заврши на покрив

На делницата од автопатот од Велес кон Скопје во непосредна близина на Катланово, на неколку стотина метри по излегувањето од тунелот, се случила тешка сообраќајна...

Црна хроника 14.02.22 | 17:10

Човечки труп пронајден кај Катланово, се отвора истрага

Човечки труп е пронајден во скопското село Катланово. Случајот во полиција бил пријавен вчера попладне, по што екипа од СВР Скопје извршила увид на местото на настанот. Од...

Сервиси 20.01.21 | 08:00

Внимателно на патниот правец Катланово-Велес

 Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози.Поради ниските температури наместа е можна појава на голомразица. Од 15.11.2020 година започна...

Црна хроника 20.07.20 | 13:55

Сообраќајка во тунелот кај Катланово, во прекин автопатот Велес-Скопје

Поради сообраќајка во тунелот кај Катланово, попладнево од 13:05 часот во прекин е сообраќајот на автопатот Велес – Скопје. Сите возила се пренсочуваат од клучката Штип...

Македонија 02.03.20 | 22:54

Лесно беше да се пребројат: Само дваесетина граѓани ги пречекаа Спасовски и Царовска во Катланово

Техничкиот премиер на Македонија Оливер Спасовски и вицепремиерот за економски прашања Мила Царовска вечерва се сретна со граѓаните на скопско Катланово. Според фотографиите...

Црна хроника 22.09.19 | 11:24

Загина жена, со возило излета од патот кај Катланово

Четириесет и четиригодишна жена загина во сообраќајната незгода што се случила вчера  во 16.30 часот на автопат Скопје-Велес, кај с.Катланово, соопшти МВР. Патничко возило...

Црна хроника 06.09.19 | 22:19

Фотографии од сообраќајката кај Катланово

Вечерва се случи сообраќајна незгода кај Катланово. Превртен е камион на коловозот. Една лента е затворена на автопатот. Сообраќајка кај Катланово – Камион превртен...

Калеидоскоп 19.08.19 | 15:30

Изгубена е Јелица Здравковска, семејството моли за помош

На социјалните мрежи се споделува фотографија од Јелица Здравковска која денеска околу 14 часот се загубила во Катланово. Пријатели, Ве молам да се споделува, околу 14h...

Црна хроника 02.08.19 | 18:01

Се судрија три автомобили и камион кај Катланово, меѓу повредените има и деца

Неколку лица, меѓу кои и деца се повредени во сообраќајна несреќа која се случила попладнево пред наплатната рампа на патот Велес-Катланово, објави „24 Инфо“. Според...

Црна хроника 25.07.19 | 14:41

Тешка сообраќајка кај Катланово: Пет лица повредени, меѓу нив и дете

Тешка сообраќајна несреќа се случила околу пладне кај Катланово во која учествувале две возила. Во несреќата пет лица се здобиле со повреди, а меѓу повредените има и...

Црна хроника 15.05.19 | 18:13

Инцидент кај Катлановска Бања: Со секира му го удрил моторот, кога се вратиле ги чекал со нож

Вчера попладне во СВР Скопје, Ф.С. (17) од село Катланово пријавил дека во атар на село Катланово, кај „Катлановска Бања“, непознато лице се обидело да го нападне со секира. Според...

Црна хроника 26.12.18 | 10:18

Детали за сообраќајката во Катланово, каде вчера загина скопјанец

Тешката сообраќајна несреќа во која загина скопјанец се случи вчера во 17,00 часот на локалниот пат село Петровец, Катланово, на самиот влез во село Катланово. Управувајќи...

Црна хроника 25.12.18 | 22:34

Еден загинат во вечерашната сообраќајка кај Катланово

Вечерва на автопатот Скопје- Велес на приклучокот кај Катланово од стариот пат, возило Хонда со скопски таблици излетало од патот во каналот покрај патот, дознава Centar.mk. Пореталот...