Полицијата вчера била известена дека во 17.10 часот на улицата „Ремзи Хоџа“ автомобил удрил во Н.Ш.(71) од Скопје.

Во несреќата со тешки повреди се здобила Н.Ш., констатирани во болницата „Аџибадем Систина“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.