МВР извести дека вчера во 15.45 часот на подрачјето на Карпош полициски службеници го уапсиле Љ.Ф.А.(24) од Скопје.

Тој е осомничен дека на 23.2.2024 околу 23.30 часот во домот на подрачјето на Ѓорче Петров физички ја нападнал неговата 20-годишна невенчана сопруга.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.